E premte, 7 Maj, 2021
23 C
Tirana

Etiketa

realitet

Përbindëshat e frikshëm që pretendohet se janë parë nga njerëzit

Ju të gjithë mund keni lexuar shumë përralla me përbindësha, dhe keni parë gjithashtu edhe shumë filma me përbindësha. Ato ju kanë nxitur imagjinatën...

Bluhm: Pritja 25-vjeçare e M.Veriore për në NATO bëhet realitet

Maqedonia e Veriut këtë vit bën realitet pritjen e gjatë prej 25 vjetëve, që të anëtarësohet në Aleancën Veri-Atlantike, ka deklaruar ushtruesja e detyrës...

“Çështja Hysaj”, ëndrra e fëmijërisë mund të bëhet realitet

“Ëndrra ime që kur isha i vogël, ka qenë për të luajtur me Interin. Jam një tifoz i kësaj skuadre”, kështu u shpreh mbrojtësi...

‘Dorëzohet’ Real Madrid, ëndrra e Interit po bëhet realitet

Real Madrid është duke hartuar një plan që të ‘blindojë’ lojtarët që ka në dispozicion duke iu rinovuar të gjithëve kontratat. Por te ‘të...

Tronditet Chelsea: Ëndrrat duhet ti bësh realitet, prandaj do të iki tek…

Eden Hazard është futbollisti më i mirë në radhët e Chelsea dhe është duke kaluar një fortë fantastike nën drejtimin e Sarrit. Por duket...

Rikthehet “Procesi Sportiv”, ëndrra e Manushit bëhet realitet: Një bionde, një…

“Procesi Sportiv” rikthehet nga 24 shtatori në Top Channel, ku nën moderimin e Edi Manushit dhe një bukurosheje çdo të hënë do të trajtojnë...

David Beckham kërkon të bëjë realitet kalimin e Messit tek Interi

E ardhmja e Lionel Messit mund të jetë larg Barcelonës dhe këtë po përpiqet që ta bëjë David Beckham. Ylli anglez ka krijuar skuadrën...

Gjuha shqipe në shkollat e Nju Jorkut, Gjonaj: Në shtator bëhet realitet  

Shkollat e Nju Jorkut duke filluar nga shtatori i këtij viti do të ofrojnë mësim në gjuhë të ndryshme, midis tyre edhe në gjuhën...

Video/Ndryshimi i kufijve, historiani francez: “Shqipëria e Madhe” realitet, Serbia e humbur!

Perëndimi kurrë nuk donte që Kosova të ishte pjesë e Serbisë. Që nga Kushtetuta e vitit 1974, kjo ishte ajo çfarë dëshironte Gjermania. “Sipas mendimit...

Ëndërr e bërë realitet; David Beckham bëhet me ekip në MLS

David Beckham do të ketë një klub futbolli MLS (Major League Soccer) pasi komisionieri i kampionatit, Don Garber, ka miratuar kërkesën e tij. Ish-kapiteni...

Të fundit

Denoncimi/ Grida Duma: Ja si u blenë votat në Bashkinë e Rrogozhinës!

Deputetja e Partisë Demokratike, Grida Duma ka denoncuar sot me emra atë që ajo e quan “skema kriminale e blerjes së votave”. Nga foltorja...

Veprim i ngutshëm, por dinakëri taktike

Nga Mentor Nazarko, /panorama.al/ Nisja e procedurave nga ana e PS-së për shkarkimin e Presidentit Meta, ngjan sa relativisht e ngutshme, po aq dhe e...

Revista prestigjoze ‘Panenka’ shkrim për Demollarin: “Platinia i proletariatit”

Marrë nga Panorama Sport Tirana është e paralizuar. Është ora 3 e pasdites e datës 3 dhjetor 1986 dhe nuk ka mbetur as edhe një...

Qëndroni të izoluar edhe pas vaksinimit? Ja nga çfarë sindrome jeni prekur

A e keni menduar se rikthimi tek “jeta e dikurshme”, do të ishte një proces po kaq i natyrshëm sa edhe hapja e një...

Gjermani: Miratohen lehtësimet për të vaksinuarit dhe shëruarit nga Covid-19

Lehtësimi i masave për personat e vaksinuar dhe të shëruar nga virusi Corona tani nuk ka më asnjë pengesë. Pas Bundestagut dritën jeshile e...