E premte, 15 Tetor, 2021
13.5 C
Tirana

Tronditet Chelsea: Ëndrrat duhet ti bësh realitet, prandaj do të iki tek…

Eden Hazard është futbollisti më i mirë në radhët e Chelsea dhe është duke kaluar një fortë fantastike nën drejtimin e Sarrit. Por duket se ylli belg vazhdon të ëndërrojë për Real Madridin dhe këtë e ka treguar pas fitores ndaj Southampton ku ishte autor i një goli dhe një asisti për Moratën.

“Real Madrid është klubi me i mirë në botë. Nuk dua të gënjej, kjo është ëndrra ime që kur isha fëmijë. Ne do të shihemi, nuk dua të flas për këtë çdo ditë por do të flasim për të ardhmen time shumë shpejt”, deklaroi Hazard.

“Shpeshherë kur zgjohem në mëngjes mendoj se dua të shkoj atje. Ndonjëherë mendoj se duhet të qëndroj, është një vendim i vështirë. Tani jam 27 vjeç dhe në janar do të jem 28. Por, kur ke një ëndërr duhet ta bësh realitet dhe kam thënë shumë herë se nëse largohem do të jem i lumtur dhe e di se nëse qëndroj do të jem i lumtur”, vijoi më tej belgu i dyzuar.

Sa i përket rinovimin me Chelsea ai u shpreh se klubi nuk e ka kontaktuar ende për këtë çështje por është i hapur për të biseduar.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

“Meta”/Zheji: Gjykata të marrë vendim kushtetues, Hajdari: Duhen fakte!

Gjykata Kushtetuese do të marrë në shqyrtim kërkesën e Kuvendit, për shkarkimin e Presidentit të Republikës, Ilir Meta. Ish-prokurori Shkëlqim Hajdari, i ftuar në...

Veliaj përgëzon Bashën: Meriton respekt që largove Berishën nga PD-ja

Kreu i Bashkisë Tiranë, Erion Veliaj, ka shprehur vlerësime ndaj kryedemokratit Basha, pasi largoi ish-kryeministrin Berishën nga Partia Demokratike. Këtë qëndrim e shprehu në emisinin...

Kokainë brenda bananeve, babai i Arbër Çekajt del nga qelia

Babai i Arbër Çekajt ka lënë qelinë, për shkak të problemeve shëndetësore. GJKKO ka lënë në “arrest shtëpie” Selim Çekajn. Burimet bëjnë me dije...

Shkarkimi i Metës, Gjykata Kushtetuese merr vendimin

Gjykata Kushtetuese ka vendosur të shqyrtojë vendimin e Kuvendit, për shkarkimin e Kreut të Shtetit, Ilir Meta. Kushtetuesja njofton se çështja do të kalojë...

Dhuroni një smile.al

Projektet e para me karakter social janë hedhur në platformën crowdfunding: Smile.al. Organizata të ndryshme jo qeveritare kanë prezantuar projektet e tyre përgjatë një...