E hënë, 23 Nëntor, 2020
16 C
Tirana

Etiketa

raporti

“S’kalohet me sharje historia jote si hetues i UÇK”, Rama nuk i ndahet Bashës

Kryeministri Rama nuk i ndahet Bashës, ndërsa i ka kërkuar kryedemokratit të sqarojë popullin lidhur me raportin e Dick Marty. Raporti i Dick Marty...

Komisioneri Varhelyi sot në Tiranë, zbardhet agjenda

Komisioneri për Zgjerim dhe Fqinjësi të Mirë në Bashkimin Europian, Oliver Varhelyi, do të zhvillojë sot pasdite një vizitë zyrtare në Tiranë. Zyrtari i lartë...

KE-Shqipërisë: Progres në reforma, korrupsioni mbetet problem shqetësues

Komisioni i BE-së vlerëson, se Shqipëria ka përparim vendimtar drejt hapjes së negociatave. Komisioneri Várhelyi, e kushtëzoi hapjen zyrtare të negociatave të pranimit me...

Raporti i OBSH: Ja ku ju rrezikohet më shumë jeta

Pandemia e koronavirusit e ka shtuar rrezikun për emigrantët. Ajo e ashpërson edhe më shumë jetesën e afër 80 milionë refugjatëve dhe të dëbuarve...

Raporti i Senatit me hollësi të reja mbi ndërhyrjet ruse në zgjedhjet e vitit 2016

Një proces dypartiak hetimor mbi përpjekjet e Rusisë për të ndikuar në zgjedhjet e vitit 2016 arrin në përfundimin se Moska përdori me sukses...

Raporti i OKB për largimin e shqiptarëve/ Meta: Të ndalet ritmi dramatik i shpopullimit

Presidenti Ilir Meta ka reaguar lidhur me statistikat e publikuara nga OKB, në të cilat thuhej se nga Shqipëria janë larguar 1.2 milionë persona...

Komisioni për shkarkimin e Metës, Manja tregon kur do jetë gati raporti final

Komisioni Hetimor për presidentin Ilir Meta ka zhvilluar sot mbledhjen e parë, pas 3 muajsh pushim. Situata për shkak të pandemisë ka sjellë ndryshime të shumta...

Balla komenton raportin e Komisionit Evropian

Kreu i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla ka komentuar përfundimet e raportit të KE-së, duke i cilësuar ato pozitive për vendin tonë. Përmes një...

Raporti i DASH për liritë fetare/ Meta: Të marrin zgjidhje ligjore të gjitha shqetësimet

Presidenti Ilir Meta ka përshëndetur raportin e DASH mbi liritë e besimit fetar për Shqipërinë. Përmes një postimi në Facebook, Meta thotë se çmon me...

Raporti i Qendrës Evropianë të Drogave/ Meta: Kambanë alarmi, çdo neglizhencë pasoja për vendin

Presidenti Ilir Meta ka reaguar pas publikimit të raportit të Qendrës Evropianë të Drogave për situatën në Shqipëri. Përmes një postimi në Facebook, Meta thotë...

Të fundit

Deputeti i PS sfidon masat anti-covid, me mbi 10 veta në tavolinë

Deputetit socialist, Vullnet Sinaj duket se nuk i interesojnë vendimet e qeverisë, pasi ka darkuar në një lokal me grupin polifonik “Çipini”, pa respektuar...

Sektori i vizave dhe pashaportave/ Ambasada gjermane në Tiranë jep njoftimin

Ambasada Gjermane në Tiranë, informoi qytetarët se prej kësaj të hëne sektori i vizave dhe pasaportave është hapur sërish me kapacitet të kufizuar. Ndërkohë, shpërndarja...

Klop ”merr frymë lirisht”, Salah shërohet nga koronavirusi

Mohamed Salah shërohet totalisht nga koronavirusi. Sulmuesi i Liverpulit i cili rezultoi pozitiv në grumbullimin e kombëtares së Egjiptit nuk luajti asnjë sfidë me kombëtaren...

Familjet shqiptare, ndër më të pamundurat në rajon për të paguar borxhet

Familjet borxhlie në Rumani dhe Shqipëri harxhojnë gati 1 të katërtën e të ardhurave mujore për të shlyer këstet e borxhit. Për këtë arsye janë...

Rekord viktimash nga Covid-19 në vend, spitalet të tejmbushur

Shqipëria regjistron sërish shifra të larta sa i takon të rasteve të reja me Covid-19 në 24 orët e fundit. Ministria e Shëndetësisë informon se...