E shtunë, 11 Korrik, 2020
29 C
Tirana

Etiketa

qeveria e re

LDK pas votimit të Qeverisë Hoti: Na priftë e mbara

Lidhja Demokratike e Kosovës, ka përshëndetur votimin e Qeverisë së re në Kuvend, në krye me Avdullah Hotin kryeministër. Në llogarinë zyrtare në Facebook, LDK...

Ja kush është deputeti i LDK-së që nuk votoi Qeverinë Hoti

Fatmir Rexhepi ka qenë deputeti i vetëm në sallën e Kuvendit, i cili nuk e ka votuar Qeverinë Hoti. Ai ka abstenuar në votimin...

“Do t’i dalim zot këtij vendi”, Hoti flet për herë të parë si kryeministër

Pas seancës së jashtëzakonshme, kryeministri i ri, Avdullah Hoti, ka thënë se në Kuvend e presin nisma të reja ligjore dhe plot punë. Prioritet...

Hoti prezanton emrat e qeverisë së re të Kosovës

Kosova po mban sot një seancë të jashtëzakonshme plenare, ku pritet të votohet qeveria e re, me në krye Avdullah Hotin. Gjatë fjalës së tij...

Formimi i qeverisë së re në Kosovë/ LDK bën publike emrat e ministrave

Menjëherë pas përfundimit të mbledhjes së kryesisë së LDK-së, janë bërë publike edhe emrat që do të përbëjnë kabinetin e ri qeverisës në Kosovë. Përmes...

LDK, AAK dhe Nisma mbledhin nënshkrimet për seancën e jashtëzakonshme

Mediat kosovare bëjnë me dije se, Lidhja Demokratike e Kosovës së bashku me aleatët, AAK dhe NISMA, kanë mbledhur nënshkrimet e nevojshme për të...

‘Serbia do të kërkojë diçka tjetër’, Haradinaj apel Kurtit: Mos e hiq taksën

Në një intervistë në SHBA  e fundit kjo si kryeministër i Kosovës Ramush Haradinaj i ka bërë thirrje Qeverisë Kurti që mos heqë tarifën...

Qeveria e re, Albin Kurti përvesh mëngët: Ministrat e rinj në terren

Sot, qeveria e re e Kosovës ka zhvilluar mbledhjen e parë zyrtare. Në sallë në mes gjithë ministrave, Kurti u ka folur atyre për...

Ramush Haradinaj presion Kurtit: Krijo qeverinë ose hap krahun

Ramush Haradinaj ka folur sot rreth negociatave për krijimin e qeverisë së re në Kosovë. Kryeministri në detyrë i është drejtuar Albin Kurtit me...

“Do mundohemi të arrijmë një marrëveshje”, Mustafa flet para takimit me VV

Po zhvillohet tashmë në Kosovë takimi i radhës mes kreut të Vetëvendosjes, Albin Kurti dhe liderit të LDK-së, Isa Mustafa. Ky i fundit është shprehur...

Të fundit

Treni përplas një makinë në Domje të Tiranës

Policia bën me dije se treni i linjës Durrës-Kashar ka përplasur një mjet në fshatin Domje, mëngjesin e sotëm. Makina me drejtues shtetasen E.M gjatë...

FOTO/ Nuk do ta njihni, Eduart Ndocaj humb peshë në mënyrë drastike

Ish-deputeti, Eduart Ndocaj është shfaqur i transformuar pas një operacioni që ka zhvilluar së fundmi në Itali. Të gjithë e mbajmë mend imazhin e tij,...

Rikthehen protestat në Serbi, qindra njerëz përleshen me policinë jashtë parlamentit

Serbia është përfshirë sërish nga protesta të dhunshme, teksa qindra njerëz janë përleshur përsëri me policinë jashtë Parlamentit në Beograd. Bëhet me dije se policia...

Pas ndeshjes/ Olsi Rama e quan burrëror Partizanin në derbi, shigjeton Sormanin

Partizani ishte shumë pranë fitores mbrëmjen e djeshme, derisa një gol nga Muçi i shoi të gjitha shpresat në minutat shtesë. Partizani po udhëhiqte derbin...

Trump ul dënimin për mikun e tij Roger Stone

Presidenti Donald Trump i telefonoi Roger Stone për ta informuar ndihmësin e tij të vjetër politik se ai do të pakësonte dënimin e tij...