E diel, 1 Gusht, 2021
40.5 C
Tirana

Etiketa

Prokuror

Trafiku ndërkombëtar i drog*s, hidhet nga banesa për t’iu arratisur policisë

Autoritetet shqiptare dhe Departamenti i Hetimit Antimafia italiane, kanë lëshuar 38 urdhër arreste në Shqipëri, Itali, Mal të Zi dhe Spanjë për trafik ndërkombëtar...

Kapen ‘peshqit e mëdhenj’/‘Shpirti’ arreston prokurorin e larguar nga Vettingu

Operacioni antidrogë "Shpirti" i zhvilluar në 4 shtete, përfshirë dhe Shqipërinë, ka vënë në pranga disa zyrtarë. Në këtë operacion anti-drogë, është vënë në...

I akuzuar për korrupsion, arrestohet prokurori në Kavajë (Emri)

Policia ka arrestuar prokurorin e Prokurorisë së Kukësit, Edmond Kariqi. Ngjarja ka ndodhur në shëtitoren e qytetit të Kavajës, teksa sipas informacioneve paraprake, operacioni...

Ryshfet për t’i shpëtuar vëllanë nga burgu, prokurori me miliona lekë në banesë

Prokurori i Sarandës, Sali Hasa, u pezullua me votë unanime nga Këshilli i Lartë i Prokurorisë. Prokurori u arrestua me urdhër të SPAK, së...

Hetimet e SPAK për korrupsion/ GJKKO jep vendimin për prokurorin e Sarandës

Gjykata Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (GJKKO), ka lënë në burg prokurorin e Sarandës Sali Hasa, dhe katër persona të tjerë. Prokurori i Sarandës...

Fishekë në zyrë/Prokurori: S’kam dosje të veçantë. Meta: Hetim i shpejtë!

Prokurori i Përmetit, Asllan Bajrami është kërcënuar nga persona të paidentifikuar. Ai ka bërë kallëzim në polici, ku ka thënë se në dritaren e...

I lanë fishek te dritarja e zyrës, kërcënohet me jetë prokurori i njohur

Krimi ka shtrirë “tentakulat”. Përpos vrasjeve, atentateve mafioze, personazhet e botës kriminale tashmë po japin mesazhet në forma nga më të ndryshme. Një fishek...

A mos dikush nuk e do në SPAK prokurorin Anton Martini?

Nga: Preç Zogaj Dje u bashkova me grupin numerikisht modest të gazetarëve, që ndoqën në monitor në Kolegjin Posaçëm të Ankimit shqyrtimin e ankimimitt që...

Shpërthim i fuqishëm në Tiranë, i vihet eksploziv makinës së prokurorit (Emri)

Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur mbrëmjen e sotme në zonën e Komunës së Parisit, në Tiranë. Mësohet se makinës së prokurorit Arjan Muça, i...

Përgjimet/ Gazetarja zbulon emrin e prokurorit që do shkarkohet pas 3 ditësh

Gazetarja e Top Channel, Anila Hoxha ka zbuluar skemën korruptive në të cilën është e përfshirë gjyqtarja Enkelejda Hoxha dhe disa të dyshuar të...

Të fundit

SHBA sanksionon më shumë zyrtarë kubanë për shtypjen e protestave

Administrata e Presidentit Biden ka vendosur sanksione ndaj forcave policore të Kubës dhe dy udhëheqësve të saj pas protestave të fundit në vendin ishull...

Maqedonia e Veriut mund të rekomandojë dozën e tretë të vaksinës

Maqedonia e Veriut nuk e përjashton mundësinë e aplikimit të dozës së tretë të vaksinës kundër koronavirusit pasi, siç tha ministri i Shëndetësisë, Venko...

Izraeli akuzon Iranin për sulmin vdekjeprurës në cisternat e naftës

Izraeli ka akuzuar Iranin se qëndron pas një sulmi ndaj një cisternë nafte në të cilën u vranë dy anëtarë të ekuipazhit, një shtetas...

Pranoi plagjiaturën, bie popullariteti i kandidatit për kancelar në Gjermani

Kandidati potencial për të zvendësuar Kancelaren Angela Merkel, në Gjermani Armin Laschet ka kërkuar falje pasi ka përdorur plagjaturë në librin e tij. Laschet, në...

Manaj i pafat, portieri i Shtutgartit i mohon golin e radhës me Barçën (Video)

Rei Manaj e nisi nga stoli miqësoren e sotme që Barcelona luajti në Gjermani kundër rivalëve të Shtutgartit. Sulmuesi shqiptar u aktivizuar vetëm në minutën...