E premte, 30 Tetor, 2020
11 C
Tirana

Etiketa

procedohen

Mbështetën Tiranën nga jashtë stadiumit, procedohen 6 tifozë

Edhe pse ndeshjet e Kategorisë Superiore janë zhvilluar pa tifozë, skuadrës së Tiranës nuk i ka munguar mbështetja gjatë ndeshjeve të fundit. Në takimin e...

Prenë pemë në mënyrë të paligjshme, procedohen 2 persona në Dibër

Policia në Dibër ka proceduar penalisht 2 persona për prerje të paligjshme të pyjeve. Si rezultat i kontrolleve nga specialistët për Hetimin e Krimit në...

Përplasjet me policinë te “Astiri”, procedohen 26 banorë. Plagosën efektivët

Policia e Tiranë ka proceduar penalisht 26 banorë të “Astirit”, pasi akuzohen se kanë hedhur bomba molotov dhe kanë goditur me sende të forta...

Procedohen pesë të mitur në Cërrik, filmuan shokun e klasës duke e rrahur

Ka ardhur edhe reagimi i policisë, pas publikimit të videos ku shfaqeshin disa nxënës  të një shkolle në Cërrik, duke ushtruar dhunë ndaj bashkëmoshatarit...

Bllokuan rrugën dhe goditën eskortën e Ramës, tre korçarë procedohen penalisht

Një ditë më parë eskorta e kryeministrit Edi Rama u godit me sende të forta nga disa protestues në Korçë, në vendin e quajtur...

Marshimi i opozitës/ Arrestohen 7 protestues, procedohen penalisht 15 të tjerë

Një ditë pas protestës së opozitës, mësohet se 7 persona janë arrestuar dhe 15 të tjerë janë proceduar në gjendje të lirë sipas “News24”. Arrestimi...

Bllokuan rrugën në Shkodër/ Procedohen 10 persona, mes tyre kreu i PD dhe FRPD

Pas bllokimit të rrugës dje në hyrje të Shkodrës, 10 persona do procedohen në gjendje të lirë. Mes tyre është kreu i Partisë Demokratike...

Dhuna në protestë/ 7 në pranga, procedohen 28 persona. Mes tyre Gazmend Bardhi

Procedohen 28 persona për aktet e dhunës në protestën e djeshme në Tiranë, mes tyre edhe Gazmend Bardhi, si dhe arrestohen 7 persona. Policia e...

Dhunuan fotografin e Flamurtarit, procedohen penalisht 4 persona

Identifikohen personat që ushtruan dhunë fizike ndaj fotografit të ekipit të Flamurtarit. Policia ka proceduar penalisht në gjendje të lirë katër persona, me iniciale...

Çanë kordonin dhe hodhën sende të forta ndaj policisë, procedohen 8 protestues

Procedohen penalisht tetë persona që morën pjesë dje në protestën e opozitës, për veprat penale “Prishje të rendit dhe qetësisë publike” dhe “Kundërshtim të...

Të fundit

Me Co*id-19, presidenti i klubit të Serisë A shtrohet në spital

Koronavirusi vazhdon të përhapet me shpejtësi në futbollin italian. Së fundmi ka rezultuar pozitiv edhe presidenti i Torinos, Urbano Kairo. Ai është shtruar në spitalin “San...

Covid-19, Belgjika vendos kufizime të reja

Belgjika do të vendosë rregulla më të rrepta të izolimit nga e hëna (2 nëntor), duke mbyllur bizneset jo-thelbësore dhe duke kufizuar vizitat në...

Tërmeti në Izmir, 17 të vdekur dhe mbi 700 të plagosur

Të paktën 17 persona humbën jetën dhe mbi 700 të tjerë u plagosën si pasojë e tërmetit 6,6 ballë që ka goditur ujërat e...

Do bëhet kryeministri i Shqipërisë? Meta tregon ambicien e tij

Nga reagimet e tij të ashpra ndaj kryeministrit Edi Rama, të shumtë janë ata që mendojnë se Presidenti i Republikës, Ilir Meta po zë...

Meta: Jam lideri i Shqipërisë, Rama do ta çojë Shqipërinë në drejtim të paditur

Nga reagimet e tij të ashpra ndaj kryeministrit Edi Rama, të shumtë janë ata që mendojnë se Presidenti i Republikës, Ilir Meta po zë...