E martë, 26 Tetor, 2021
4.5 C
Tirana

Etiketa

ppe

PPE uron Bashën: Do të vazhdojmë betejën për Shqipërinë europiane e demokratike

Partitë Popullore Europiane kanë uruar Lulzim Bashë, pas fitores së zgjedhjeve për kryetar në Partinë Demorkatike.  PPE shprehet se zgjedhja e Bashës në krye...

Presidenti i PPE Tusk shqiptarëve: Votoni numrin 9! Shqipëria fiton

Donald Tusk: "Faleminderit shumë! Të dashur përfaqësues të EPP, i dashur president, i dashur Lulzim, të dashur anëtarë dhe mbështetës të Partisë Demokratike, miq...

PPE draft-rezolutë për Shqipërinë: Të zbatohet opinioni i Venecias

Asambleja Politike e Partisë Popullore Europiane, në një rezolutë të miratuar sot, 7 Dhjetor 20202, i bën thirrje qeverisë të bëjnë çdo përpjekje për...

Ndryshimet kushtetuese, PPE: Rama të presë opinionin e Komisionit të Venecias

Reporteri për Shqipërinë në grupin e Partive Popullore Europiane në Parlamentin Europian, David Lega ndan të njëjtin mendim me Komisioniein për Zgjerim, Oliver Varhelyi...

Eurodeputeti kundër kodit të ri zgjedhor: Meta ta kthejë ligjin në Kuvend

Përfaqësuesi për Politikën e Jashtme të PPE në Parlamentin Europian, Eurodeputeti Michael Gahler është shprehur se ky votim, është shkelje e marrëveshjes së 5...

PPE: Zgjedhjet e lira e të ndershme, parakusht themelor për integrimin e Shqipërisë

Zgjedhjet e lira e të ndershme janë parakusht themelor për integrimin e Shqipërisë në Bashkimin Europian. Ky është paralajmërimi i fortë i Partive Popullore Europiane,...

Kreu i PPE: Mos hapja e negociatave mund të shkaktojë destabilizim në Evropë

Ish-presidenti i Këshillit Europian, tani kreu i PPE-së Donald Tusk përgjatë një interviste për “The Guardian” është shprehur se mos nisja e bisedimeve me...

Basha takohet me suksesin e parë

Nga: Alfred Lela Pajtimi i Partive Popullore Evropiane me një rezolutë të paraqitur nga kryetari i Partisë Demokratike të Shqipërisë Lulzim Basha, është suksesi i...

Basha: PPE shpreh nevojën urgjente

Kreu i PD-së Lulzim Basha përmes një postimi të publikuar në rrjetin social Facebook ka bërë me dije se “Shqipëria dhe shqiptarët kanë mbështetjen...

“Kriza sa vjen dhe thellohet”, Basha: Kjo është zgjidhja e vetme

Kongresi i Partisë Popullore Europiane miratoi ditën e sotme rezolutën me 10 pika për Shqipërinë. Ku listohen detyrat që Shqipëria duhet të kryejë për...

Të fundit

Reagime pas ndalimit të sportistëve të Kosovës nga Serbia

Autoritetet e Serbisë ndaluan në kufi dhe nuk lejuan ekipin përfaqësues të boksit të Kosovës që të marrë pjesë në Kampionatin Botëror të Boksit...

“Ata autobusë prodhojnë kancer, keni 5 ditë kohë”, arrihet dakordësia

Pas shumë ditëve të utobusëve të tejmbushur dhe vonesave të pajustifikuara, sot është arritur dakordësia me operatorët e transportit urban. Kryebashkiaku i Tiranës, Erion...

Derbi gjithnjë përtej futbollit…

Nga: Eduard Zaloshnja Para ca kohësh, zhvillova një sondazh me tifozë e dashamirës të Tironës në lidhje me ndryshimin e emrit zyrtar të klubit (nga...

Vd*kja e turistëve ruse/Prokuroria kërkon ndihmë nga kompanitë e huaja

Lidhur me rastin e vdekjes së mistershme të katër shtetasve rusë, Prokuroria i është drejtuar me një kërkesë një kompanie të huaj, për të...

VIDEO/Semi përplaset me Fifin për shkopin që ajo mban në dorë, shpërthen në lot

Sherri i sajuar ndërmjet Fifit dhe Monikës, ka përshirë lojtarë të tjerë, duke krijuar jo pak polemika tek banorët e shtëpisë së “Big Brother...