E enjte, 21 Tetor, 2021
20.5 C
Tirana

Etiketa

planeti mars

NASA realizon misionin, zbulohet struktura e brendshme e Planetit Mars

Duke përdorur informacionin e marrë nga disa tërmete të zbuluar në Mars nga sizmometri Band SEIS, i zhvilluar në Francë, ekipi ndërkombëtar i misionit...

Elon Musk, gjeniu miliarder që synon të dërgojë njerëzit në planetin Mars

Sot është një biznesmen 46-vjeçar dhe sipas revistës “Forbes”, ka një pasuri personale prej rreth 21 miliardë dollarësh. Por Elon Musk nuk lindi miliarder,...

Gati të eksplorojmë Planetin Mars me një super veturë

Në Kompleksin për Vizitorët të Qendrës Hapsinore “Kennedy”, në Florida, është ekspozuar një veturë për të eksploruar Planetin Mars. Zhvillimi i projektit të kësaj...

Të fundit

Dy fitore që çojnë në humbje

Nga: Blendi Kajsiu Që fitorja e fushatës Berisha është humbje e madhe për PD-në, kjo tashmë është e qartë edhe për vetë doktorin. Ai e...

Si mund ta ndryshojnë politikën në Evropë zbulimet e “Pandora Papers”

Nga: Chris Raggett “European Council on Foreign Relations” Fshehtësia e financave nuk është më si dikur. Publikimi më 3 tetor i “Pandora Papers”, i rreth 12...

Donald Trump lançon rrjetin e tij social, ja si do të quhet aplikacioni

Pasi u përjashtua nga platformat sociale si Facebook dhe Twitter, Trump ka bërë përpjekje për krijimin e një media sociale rivale. Ish-presidenti amerikan Donald...

Super-operacion i shërbimit sekret, në pranga 15 agjentë të Mossad-it

15 persona janë arrestuar në Turqi, pasi autoritetet i akuzojnë si agjentë të shërbimit sekret izraelit, Mossad. Si rezultat i operacionit të kryer në...

Progres-Raporti 2021 konfirmon 15 parakushtet e paplotësuara

Nga: Bujar Leskaj Komisioni Europian publikoi ditën e djeshme Progres-Raportin për Shqipërinë. Të 136 faqet e këtij raporti përbëjnë provën e shkruar se qeverisja...