E martë, 26 Maj, 2020
18 C
Tirana

Etiketa

PERHAPJA

Ajri i kondicionuar mund të ndikojë në përhapjen e koronavirusit

Disa studiues kinezë kanë dalë në përfundimin se ajri i kondicionuar mund të ndikojë në përhapjen e koronavirusit. Studiuesit morën në konsideratë 10 raste infektimi,...

Epidemiologu i Harvardit: Koronavirusi s’mund të ndalet më, çfarë duhet të bëjmë

Epidemiologu i Universitetit të Harvardit, Mark Lipsit, shpjegon në një intervistë për revistën gjermane “Der Spigel”, se përse koronavirus është kaq i rrezikshëm, dhe...

Përhapja e koronavirusit/ Taulant Balla bën njoftimin e rëndësishëm

Kreu i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla ka bërë me dije se Kuvendi nuk do të mblidhet në seancë plenare. Përmes një postimi në...

VIDEO/ Arabia Saudite publikon pamjet që tregojnë si përhapet koronavirusi

Ministria e Shëndetësisë së Arabisë Saudite ka publikuar një video, ku tregohet më së miri se si përhapet koronavirusi vdekjeprurës. Videoja ka për qëllim të...

Sa e përgatitur është Evropa për koronavirusin

Nga Ruairi Casey “Al Jazeera” Javën e kaluar, Evropa regjistroi më pak se 50 raste të koronavirusit të ri në 7 vende, me secilin që...

Vijon përhapja/ Konfirmohet rasti i parë me koronavirus në një tjetër shtet

Rasti i parë me koronavirus është konfirmuar edhe në Norvegji. Lajmin në fjalë e ka bërë të ditur agjencia e shëndetit publik e Norvegjisë. Personi i...

Koronavirusi/Shënohen rastet e para edhe në 2 vende të tjera, “shkaktare” Italia

Rumania dhe Brazili janë dy shtetet më të reja të cilat futen në hartën e vendeve  të prekura nga koronavirusi. Sipas televizioni rumun “Realitatea”, rasti...

Përhapja e koronavirusit, OBSH paralajmëron Afrikën

Përhapja e koronavirusit me shpejtësi në shumë vende të Evropës, ka bërq që shumë vende nga e gjithë bota të mobilizohen për ta luftuar...

Përhapja e shpejtë e koronavirusit në Itali/ Britania merr vendimin drastik

Shpërthimi i fuqishëm dhe pothuajse i menjëhershëm i koronavirusit në Itali ka bërë që edhe shtetet tjera të mobilizohen edhe më shumë. Menjëherë pas rasteve...

Zbulohet origjina/Kush është 38-vjeçari që përhapi koronavirusin në Itali

Zbulohet origjina e përhapjes së koronavirusit në Itali. Mediat italiane bëjnë me dije se shkak për përhapjen e këtij virusi është bërë ardhja e...

Të fundit

AKU inspekton 484 biznese, gjobiten 2 prej tyre

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ditën e sotme ka kryer 484 inspektime të bizneseve ushqimore dhe ka gjobitur 2 prej tyre. Raportohet se bizneset e gjobitura...

Meta, Basha e Rama ‘ulen’ së bashku për birra (FOTO)

Bizneset çdo ditë e më shumë po ankohen për pasojat që ka lënë pandemia. Fundjavat janë gjithmonë të bllokuara, duke ndikuar gjithmonë e më...

Turqi/ Politika luan me fatin e mijëra refugjatëve

Turqia i joshi refugjatët në kufirin me Greqinë. Por megjithatë BE-ja mbeti për ta e paarritshme. Tani refugjatët ndodhen sërish të bllokuar në Turqi. Shumë...

Pandemia/ Ta kanë rritur rrogën? Pipero flet troç (VIDEO)

Mjeku Pëllumb Pipero është kthyer në një personazh në përditshmërinë tonë, si pasojë e këshillave për COVID-19. Dalja e tij e shpeshtë në ekran,...

Boris Johnson tregon problemin shëndetësor që i shkaktoi koronavirusi

Kryeministri britanik Boris Johnson ditën e sotme tregoi problemin shëndetësor që i shkaktoi koronavirusi. Johnson deklaroi se aktualisht ka probleme me shikimin. Në daljen e fundit...
WhatsApp KONTAKTO TT