E martë, 26 Maj, 2020
19 C
Tirana

Etiketa

pensionet

“Rreziku s’ka kaluar”, Posta Shqiptare jep njoftimin e rëndësishëm

Pavarësisht se ka nisur hapja e vendit pas izolimit, Posta Shqiptare do të vijojë shpërndarjen e pensioneve në shtëpi edhe gjatë muajit maj. Posta Shqiptare...

Debati për pensionet/ Ahmetaj: Nuk do të ulen, por do rriten

Ministri përgjegjës për zbatimin e planit ekonomik anti-koronavirus, Arben Ahmetaj ka deklaruar se pensionet nuk do të preken. Gjatë fjalë së tij në Kuvend, Ahmetaj...

Ulje pagash? Ilir Beqaj: Pse Petrit Vasili të marrë 840 mijë lekë

Ish-ministri i Shëndetësisë, Ilir Beqaj ka sqaruar deklaratën që bëri ditën e djeshme për uljen e pagave dhe pensioneve. Gjatë fjalës së tij në Kuvend,...

“Këtu jemi”/ Paralajmëron Vasili: Do ta shihni si do të goditen pagat e pensionet

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili ka komentuar deklaratën e Ramës, i cili hodhi poshtë propozimin e deputetit Ilir Beqaj për ulje pagash e pensionesh. Përmes...

”Shkurtim pagash e pensionesh”, Braçe hidhet kundër Beqajt

Sikundër kryeministri Rama, në të njëjtën linjë qëndroi edhe Erion Braçe, për mos prekjen e pagave e pensioneve, ndonëse po jetojmë në kohë pandemie....

“Komisionet e KEMP-it nuk funksionojnë”/ Rama tregon rastet e zgjidhura

Në komunikimin e përditshëm me qytetarët, kryeministri Rama ka shpalosur disa nga cështjet që janë zgjidhur këto ditë. Çështjet e zgjidhura lidhen kryesisht me pensionet,...

Qeveria indekson pensionet 2.3%, duke nisur nga 1 prilli

Nga 1 prilli pensionistët në të gjithë vendin do të përfitojnë indeksimin e pensioneve në masën 2.3%. Qeveria do të miratojë sot në mbledhjen...

“Të moshuarit sorollaten për pensionin”/PD nxjerr videon: Rrezikohen nga koronavirusi

Ish-deputetja e PD-së, Orjola Pampuri akuzon qeverinë se nuk ka mbajtur fjalën, në lidhje me dërgimin e pensioneve për të moshuarit në shtëpitë e...

Pensionet në shtëpi, Posta vë dy numra në dispozicion për informacione

Për shkak të koronavirusit, shumica e shqiptarëve prej disa ditësh janë vetëizoluar në shtëpitë e tyre. Për moshat e treta, që për hir të së...

Marrëveshja për pensionet/ Deputetja: Të njihen vitet e punës për emigrantët

Deputetja e PS-së, Evis Kushi është shprehur se Shqipëria duhet të intensifikojë përpjekjet për të arritur marrëveshjet me shtetet e huaja, për njohjen e...

Të fundit

Lefter Maliqi paralajmëron ‘tërmet’ në politikë

Deputeti i opozitës Lefter Maliqi, paralajmëron zhvillime të reja në politikën shqiptare. Ai i mëshoi fort faktit se qeverisë Rama po i vjen fundi....

Kur do hapen kopshtet dhe çerdhet? Manastirliu tregon datën

Kopshtet dhe çerdhet në Shqipëri do të hapen nga data 1 Qershor. Vendimin zyrtar e dha Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu. “Strategjia e rihapjes do të...

Rrotacioni vjen me rritjen e pjesëmarrjes në zgjedhje

Nga: Eduard Zaloshnja Rrotacioni i fundit i pushtetit në Shqipëri, ai i 2013-ës, mund të shërbejë si leksioni më i mirë për opozitën e sotme,...

Lëvizja Vetëvendosje kërkon mbajtjen e zgjedhjeve në Podujevë

Lëvizja Vetëvendosje ka njoftuar të martën se kryetari i Qendrës së saj në Podujevë, Bajram Ajeti ka dorëzuar në Komisionin Qendror Zgjedhor (KQZ) kërkesën...

‘Aman sa turp, ma jep atë gjobën e të iki’, konkurrentja e ‘Përputhen’ përplaset me policinë

Në studion e “Shqipëria Live” në Top Channel, ishte e ftuar protagonistja e rubrikës "Përputhen”, Margaret. Modelja ka patur një incident me blutë e...
WhatsApp KONTAKTO TT