E enjte, 28 Tetor, 2021
5.5 C
Tirana

Etiketa

PD-së

I dogjën makinat, reagon kryetarja e PD-së: Sulm politik, kemi frikë për jetën

Gjatë mbrëmjes janë djegur dy makina në pronësi të kryetares së Partisë Demokratike në Ulëz, Gjelina Kalthi. Kryetarja e PD-së ka reaguar për ngjarjen...

Video/ Dhuna e ish-deputetëve të PD-së ndaj policisë, Flamur Noka i ‘kap për fyti’

Publikohet për herë të parë video nga brenda ambienteve të Drejtorisë së Policisë së Tiranës ku më datë 16 shkurt 2019 deputetët e opozitës...

Memorialit të viktimave të komunizmit, Basha: Gjithçka falë PD-së

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ishte i pranishëm ditën e sotme në Shkodër në inaugurimin e Memorialit të viktimave të komunizmit. Duke u...

Ambasadori britanik zbarkon në selinë e PD-së, një ditë pas protestës

Duncan Norman, ambasadori britanik në Shqipëri mëngjesin e sotëm ka zbarkuar në selinë e PD-së, për një takim më kryedemokratin Lulzim Basha. Ky takim...

“Servilët që lëpijnë dyshemenë”, çfarë shkruante “tradhtari” i PD-së kur opozita dogji mandatet

Ditën e sotme opozita do të organizojë një tjetër protestë kombëtare, e pesta e organizuar prej tyre. Pikërisht në këtë ditë në KQZ ka...

I vë flakën para kamerës, kandidati i PD-së në Elbasan refuzon mandatin e deputetit (Video)

KQZ vazhdon të dërgojë kërkesat te kandidatët e Partisë Demokratike, për mandatet e deputetëve. Kandidati i radhës në listën shumë-emërore të PD në Qarkun...

I arrestuar për “Shkatërrim të pronës”, kandidati i PD-së kërkon mandatin në KQZ (Emri)

Vazhdon rritet numri i deputetëve të opozitës së re në Parlament. Një tjetër kandidat i Partisë Demokratike ka “tradhtuar” vendimin politik të opozitës. Behet fjalë...

Zbulohet logoja e partisë së Patozit, ja ndryshimi nga ajo e PD-së (Foto)

Bindja Demokratike është partia më e re e opozitës shqiptare. Ditën e sotme ajo është regjistruar në gjykatë, po ashtu ka marrë edhe hapin...

Bojkot zgjedhjeve dhe program elektoral për ardhjen në pushtet, strategjia e PD-së

Partia Demokratike, edhe pse ka shpallur mospjesëmarrjen në zgjedhjet vendore dhe është në rrugë për largimin e Ramës, paralelisht po punon për një platformë...

Ministri i Brendshëm i përgjigjet PD-së: Sulmoni Policinë edhe kur përplasen me armë me…

Pas grabitjes s ndodhur ditën e sotme në Aeroportin e Rinasit, Partia Demokratike me anë të Sekretarit të Përgjithshëm, Gazment Bardhi ka sulmuar Policinë...

Të fundit

Pse askush në PD nuk po gëzon për “kandidaturën” e Sali Berishës?

Nga: Mero Baze Sali Berisha shpalli për herë të tretë kandidaturën e tij për të qenë në krye të Partisë Demokratike. Herën e parë më...

“Foltorja sjell largimin e Bashës e Ramës”, Topalli mbështet Berishën

Ish-kryeparlamentarja, Jozefina Topalli, ka deklaruar se “Foltorja” e Sali Berishës ishte iniciativa më e mirë që mund të ndodhte nga lideri historik i demokratëve....

“35 mijë euro kush vr*t Albin Kurtin”, policia rrethon banesën e kryeministrit

Forca të shtuara të policisë kanë qëndruar pranë shtëpisë së kryeministrit Albin Kurti, pas informacioneve për kërcënim. “Kryeministri Kurti është kërcënuar. Për këtë arsye,...

U përurua në maj, Spitali Memorial i Fierit ka mungesë ilaçesh

Spitali Rajonal Memorial i Fierit hapi dyert për qytetarët në muajin maj të vitit 2021. Tashmë jemi në muajin tetor, dhe një qytetar nga...

Grabitësit në sulm në lagjen e ‘VIP-ave’, tentojnë të djegin dy mjete

Dy ditë më parë, persona të paidentifikuar kanë tentuar të djegin dy mjete të parkuara në rrugën e “Vilave” në fshatin Lundër, në periferi...