E hënë, 17 Janar, 2022
5.5 C
Tirana

Memorialit të viktimave të komunizmit, Basha: Gjithçka falë PD-së

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ishte i pranishëm ditën e sotme në Shkodër në inaugurimin e Memorialit të viktimave të komunizmit. Duke u shprehur mirënjohje të pranishmëve në këtë ceremoni, Basha u ndal edhe te roli i Partisë Demokratike për fatin e të përndjekurve.

Kryedemokrati tha se gjithçka që është arritur është meritë e PD dhe çdo gjë tjetër që nuk është arritur është përgjegjësi e partisë që drejton.

“Ndaj mendimi i pari që dua të ndaj me ju është se jam shumë i emocionuar që jam sot në këtë moment. Ju falënderoj nga zemra që më bëtë pjesë të këtij aktiviteti.

Ndonëse kryetarja e bashkisë shprehu mirënjohjen e tyre dua të falënderoj miqtë që kanë ardhur nga larg, kontribuuesve për arritjen e kësaj vepre kaq prekëse. Dua të falënderoj ata që kanë kontribuar nga larg, arqipeshkovinë metropoliatanëve, natyrisht Shoqatën e të Përndjekurve Politik dhe natyrisht kryetaren e bashkisë, Voltana Ademi. Mirënjohje, për të gjitha ata që kanë kontribuar, për hoxhallarët prifterinjt murgjit me lutjet që bënë pas inaugurimit të monumentit.

Zonja dhe zotërinj unë jam kryetar i Bashkisë Demokratike. Jam i vetëdijshëm që gjithçka që është arritur me borxhin e pashlyeshëm të përndjekurve politikë është meritë e partisë Demokratike dhe asgjë që nuk është arritur është përgjegjësi e PD. Zotimi është i imi dhe i PD për ta çuar deri në fund. “-tha Basha.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Si zgjidhet kriza në PD: 10 vendimet që shpëtojnë Partinë Demokratike

Nga: Roland Qafoku Kjo është ‘97-ta e PD-së, ose “lufta civile” brenda partisë. Ajo që po ndodh në Partinë Demokratike të krijon idenë se jo...

Drejtori ekzekutiv i Pfizer: Normalitetit do t’i rikhehemi në pranverë

"Jeta së shpejti mund të kthehet në normalitet pas dy vitesh ndërprerjeje pandemike", tha shefi ekzekutiv i Pfizer, në një intervistë me "Le Figaro". “Së...

“Faleminderit, më nxorre debile”, “kriset” miqësia mes Arjolës dhe Monikës

"Vëllai i Madh" ka shkaktuar shumë debate të nxehta mes bonorëve, dhe shkak është bërë loja “Shtet, qytet”. Një përplasje e fortë është krijuar...

6 rregullat e arta për t’u pasuruar e për t’u bërë milioner

E vetmja gjë që ju pengon nga të qenurit milioner është ideja juaj se çfarë do të thotë të jesh i tillë, sipas milionerit...

7 mënyra për të reduktuar stresin dhe për të lehtësuar depresionin

Është shumë e zakonshme që njerëzit që vuajnë nga depresioni, të ndjehen të stresuar dhe të mbingarkuar. Stresi mund të përkeqësojë simptomat e depresionit,...