E diel, 17 Tetor, 2021
12.5 C
Tirana

Etiketa

parti

Sa i kanë realizuar partitë premtimet e tyre dhe si ndikon kjo te votuesit

Ndonëse partitë politike bëjnë shumë premtime në prag të zgjedhjeve, niveli i realizimit të programeve qeverisëse të bazuara në premtimet elektorale është i ulët,...

Yuri Kim: SHBA-të nuk mbështesin asnjë parti apo kandidat të caktuar politik

Ambasadorja amerikane në vendin tonë, Yuri Kim ka ripërsëritur qëndrimin e SHBA-ve në lidhje me zgjedhjet parlamentare të 25 prillit. Në një prononcim për mediat...

Lum partitë për këtë popull që kanë

Nga: Mentor Kikia Ne nuk jemi vetëm në krizë pandemie, krizë ekonomike apo sociale. Ne jemi edhe në një krizë të thellë mendore si shoqëri...

Rudina Hajdari publikon foto nga zyrat e reja të partisë së saj

Deputetja, Rudina Hajdani ka publikuar një foto nga zyra e re e partisë së saj. Hajdari shkruan në rrjetet sociale se ky projekt i ri...

Hajdari zbulon emrin e partisë me të cilën do garojë në zgjedhje

Deputetja Rudina Hajdari, do të garojë me një parti të re në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit. Në ‘News 24’, Hajdari tha se partia e...

Përzgjedhja e kandidatëve, Basha: PD model të ri. Rama nuk bën zgjedhje në parti se ka frikë të lëshojë Dakon

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha thotë se përzgjedhja e kandidatëve nga anëtarësia është një model i vendimarrjes së re. Teksa kryeministri Rama e ka...

Valbona Selimllari bashkohet me PS: Nuk kemi kohë të humbim me ata që s’mbarojnë punë

Valbona Selimllari ka vendosur që të bashkohet me Partinë Socialiste. Teksa shoqëroi kryebashkiakun Erion Veliaj në Zall-Bastar, Selimllari shpjegoi pse e mori një vendim të...

Manjani: Kryeministër me 2 mandate, amerikanët s’janë budallenj që nuk e lënë presidentin më shumë se 8 vjet

Për Ish-Ministrin e Drejtësisë, Ylli Manjani, ngrehina e Republikës në vendin tonë është e kalbur dhe që të ndërtojmë një shtet të qëndrueshëm dhe...

E la në “baltë”/ Halit Valteri i hakërrehet Rudina Hajdarit

Deputeti opozitar, Halit Valteri, ka reaguar ashpër pas vendimit të Rudina Hajdarit për t’u bashkuar me Nismën Thurje dhe jo partinë e tij. Përmes një...

Rudina Hajdari: Në shtator gati partia e re me ajkën e qytetarisë

Deputetja Rudina Hajdari pritet që në vjeshtë të zyrtarizojë lëvizjen e re politike, për të garuar në zgjedhjet e ardhshme parlamentare të 2021. Në një...

Të fundit

Mbështetësve të Lulzim Bashës tani po u del “droga”

Nga: Alfred Peza Lehtësia e papërballueshme me të cilën Lulzim Basha u artikuloi vendimin për largimin e Sali Berishës nga Grupi Parlamentar i PD, pas...

Itali/Vodhi brioshët, të nesërmen i paguan. Pronari i lokalit i ofron një punë

Ai vjedh brioshët në lokal, pastaj të nesërmen kërkon falje dhe paguan. Një histori dëshpërimi, por edhe mbi të gjitha dinjiteti dhe solidariteti që...

Kolumbia sterilizon hipopotamët e “Mbretit të kokainës”

Një grup hipopotamësh - një trashëgimi e padëshiruar pas vdekjes së mbretit famëkeq të drogës kolumbiane Pablo Escobar - po sterilizohen. Escobar, i cili u...

Rusia në gjendje emergjence nga infektimet, një mijë të vdekur në një ditë

Rusia të shtunën regjistroi 1.000 vdekje në një ditë të vetme për herë të parë, që kur filloi pandemia. 222.000 vdekjeve nga Covid është...

Misioni Lucy i NASA-s do të kërkojë ‘fosilet’ e Sistemit Diellor

Një anije kozmike është nisur nga Kepi Canaveral me një mision për të zbuluar "fosilet" e Sistemit Diellor. Sonda Lucy do të shkojë në...