E premte, 7 Maj, 2021
23 C
Tirana

Etiketa

Papa Françesku

Papa Françesku i dërgon telegram Presidentit Meta, ja çfarë i shkruan

Papa Françesku i ka dërguar një telegram Presidentit të Republikës, Ilir Meta. Gjatë kalimit me avion mbi Turqi, Greqi, Shqipëri dhe Itali, Papa Françesku, si...

Papa Françesku dhe kleriku shiit diskutojnë sigurinë e të krishterëve në Irak

Papa Françesku ka diskutuar mbi sigurinë e pakicës së krishterë të Irakut me një nga figurat më të fuqishme të Islamit Shia, në udhëtimin...

Vatikan, Papa Françesku merr dozën e parë të vaksinës anti-covid

Papa Françesku ka marrë ditën e sotme, dozën e parë të vaksinës kundër Covid-19 të kompanisë  Pfizer dhe BionTech. Lajmi është konfirmuar nga America...

Bujaria e Papa Françeskut, ofron teste Covidi falas për njerëzit e pastrehë

Papa Françesku nuk e ndal bujarinë e tij edhe në kohërat më të vështira, si periudha që ndodhet bota tani për shkak të pandemisë...

Papa Françesku pro martesave LGBT, përpjekje për të shmangur përçarjen e Kishës

Nga Simone Cosimi “Wired” Nga njëri kamp, ai më i zhurmshmi, nuk e kanë problem ta etiketojnë si Anti-Krishti. Aty afër ishte edhe paraardhësi i...

U takua me Kardinalin që rezultoi pozitiv me koronavirus, Papa Françesku nën vëzhgim

Papa Françesku është duke u mbajtur nën vëzhgim, pas takimit të tij me një kardinal i cili më vonë rezultoi pozitiv me koronavirus. Kardinali filipinas,...

Papa bën thirrje të anulohet borxhi i vendeve të varfra

Papa Françesku ka përsëritur thirrjen për të anuluar borxhet që kanë vendet e varfra. Ai u shpreh se për shkak të pandemisë është koha...

Tensionet Turqi-Greqi, Papa Françesku apel dy vendeve

Papa Françesku ka reaguar lidhur me tensionet e krijuara mes Turqisë dhe Greqisë për zonën e Mesdheut Lindor. Përmes një postimi në Twitter, ai bën...

Papa Françesku dhuron 250 000 euro për Kishën libaneze

Më datë 4 gusht një shpërthim i fuqishëm u regjistrua në Liban, ku për pasojë ndërruan jetë të paktën 140 persona, ndërsa mbetën të...

Rasti i George Floyd/ Papa Françesku: Nuk duhet të mbyllim sytë ndaj racizmit

Papa Françesku ka reaguar në lidhje me protestat që po zhvillohen në SHBA, për vdekjen e afro-amerikanit, George Floyd. Ai e ka quajtur tragjike vdekjen...

Të fundit

Ndryshon Kodi Rrugor, ja çfarë duhet të dinë shoferët

Hyjnë në fuqi  ndryshimet e reja në “Kodin rrugor”. Parlamenti i Shqipërisë hodhi poshtë sot dekretin e Presidentit Ilir Meta për “Kodin rrugor”, duke...

Denoncimi/ Grida Duma: Ja si u blenë votat në Bashkinë e Rrogozhinës!

Deputetja e Partisë Demokratike, Grida Duma ka denoncuar sot me emra atë që ajo e quan “skema kriminale e blerjes së votave”. Nga foltorja...

Veprim i ngutshëm, por dinakëri taktike

Nga Mentor Nazarko, /panorama.al/ Nisja e procedurave nga ana e PS-së për shkarkimin e Presidentit Meta, ngjan sa relativisht e ngutshme, po aq dhe e...

Revista prestigjoze ‘Panenka’ shkrim për Demollarin: “Platinia i proletariatit”

Marrë nga Panorama Sport Tirana është e paralizuar. Është ora 3 e pasdites e datës 3 dhjetor 1986 dhe nuk ka mbetur as edhe një...

Qëndroni të izoluar edhe pas vaksinimit? Ja nga çfarë sindrome jeni prekur

A e keni menduar se rikthimi tek “jeta e dikurshme”, do të ishte një proces po kaq i natyrshëm sa edhe hapja e një...