E mërkurë, 20 Janar, 2021
4 C
Tirana

“Nuk iu fus tek grupi i zëdhënësve të qametit”/ Hajdari shpërthen pas fjalës së Ballukut

Deputetja e opozitës, Rudina Hajdari, ka kërkuar fjalën për të replikuar me ministren Belinda Balluku. Por ajo nuk është lejuar që të flasë nga zv.parlamentarja Vasilika Hysi, e cila i ka rikujtuar edhe njëherë rregulloren.

Në kundërpërgjigje të saj, Balluku i kujtoi faktin se nuk do e përfshinte në një grup me deputetët e tjerë të opozitës, e madje duke i cilësuar me ironi si grupi i zëdhënësve të qametit.

PJESË NGA DEBATI:

Hajdari: Kam vetëm një përgjigje për zonjën Balluku

Vasilika Hysi: Të lutem… Nëse keni replikë…

Hajdari: Më përmendi emrin, nuk isha në sallë dhe tani..

Vasilika Hysi: Jo teknika, ndërpritjani zërin!

Pas fjalës së Hajdarit, në foltore shkoi vetë ministrja Balluku. “Mos kini frikë së nuk iu fus tek grupi i zëdhënësve të qametit. Ka kritere dhe iu nuk u plotësoni. Përmendët rrugë 20 milionë. Mos doni të përmend shifrat e rrugës së Kombit? Një kilometër ka kushtuar 13 milionë euro. Rruga e Kombit është shkelje. Ju jeni opozita dhe ne mirëpresim çdo lloj komenti. Nuk jemi të pagabueshëm, jemi mortale. Punojmë shumë, dhe kush punon shumë bën edhe gabime. Nuk jeni pjesë e atij grupi dhe unë nuk iu cilësoj kurrë”, tha ajo.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Video/ Gol i “çmendur” në Angli, portieri shënon nga porta në portë

Portieri i Njuport, Tom King, në Ligën e Dytë angleze, ka shënuar një gol të çmendur ditën e sotme, që po bën xhiron e...

Vr*sja e Santos, dëshmitari: Ekzekutori më drejtoi armën, polici u fsheh

Në grahmat e fundit, bankieri përpiqet me sa mundet ti largohet rrezes së armës siç duket nga kamerat e sigurisë. Por, vrasësi dukej një...

Polemikat për WhatsApp dhe frika për privatësinë e të dhënave

Shumë përdorues e braktisën WhatsApp-in, pasi ai e ndryshoi politikën e tij të privatësisë. Shqetësimet se të dhënat e tyre mund të përfundojnë në...

Zhdukja e biznesmenit italian, gazetarja tregon bisedën me partneren shqiptare

Gazetarja Klodiana Lala ka rrëfyer se vetë ajo ka folur me partneren e biznesmenit të zhdukur italian, Davide Pecorelli. E ftuar në “Open”, Lala u...

Sondazhi/ Opozita fiton Tiranën më 25 Prill, PD rritje krahasuar me 2017-ën

Opozita e Bashkuar del fituese në zgjedhjet e 25 Prillit sa i përket qarkut të Tiranës. Ky është rezultati i sondazhit të parë  të “Notto...