E shtunë, 16 Janar, 2021
8 C
Tirana

Etiketa

Pandeli Majko

Majko për deklaratën e Vuçiç: I papërgjegjshëm, rrezik real për stabilitetin

Ministri i Shtetit për Diasporën, Pandeli Majko e ka cilësuar si të papërgjegjshëm deklaratën e presidentit serb, Aleksandër Vuçiç se në Kosovë mund të...

Majko ndërhyn në debatin Rama-Vulin, publikon foton e Millosheviçit

Ministri i Shtetit për Diasporën, Pandeli Majko ka reaguar në rrjetet sociale pas replikave mes ministrit serb të Mbrojtjes dhe kryeministrit Rama për krijimin...

Ndërhyrja e Janullatos në Kakavijë, Majko: Marrëdhënia njerëzore i dha fund krizës

Ministri i Shtetit për Diasporën, Pandeli Majko, në një lidhje ‘live’ për News24, sqaroi mes të tjerash statusin e tij që ngjalli shumë reagime....

“Më në fund u bëre i gjallë o mjeshtër”, qytetarët vënë me “shpatulla pas murit” Pandeli Majkon 

Qytetarët kanë shpërthyer në revoltë të hapur, pas një komenti të Ministrit për Diasporën, Pandeli Majko, lidhur me situatën kaotike në Kakavijë. Sipas komentuesve,...

Pandeli Majko zbulon emrin e figurës së njohur që ndërhyri për qetësimin e situatës në Kakavijë

Ministri i Shtetit për Diasporën, Pandeli Majko, ka reaguar pas qetësimit të situatës në pikën kufitare të Kakavijës. Majko ka zbuluar ndërhyrjen e kryepeshkopit...

U akuzua se organizoi tender për 2 mijë lojëra ‘Mos u nxeh’/ Pandeli Majko: ‘Mos u mërzit motër’

Së fundmi ka qarkulluar në media një informacion se Ministria e Diasporës ka hapur një tender, ku ka porositur printimin e 2000 lojërave “Mos...

“Bleu shtëpi 232 mijë euro”/ Majko: Ndryshova banesë për shkak të kërcënimeve

Ministri për Diasporën, Pandeli Majko, ka pohuar edhe një herë se ai ka marrë kërcënime nga Irani rreth dy vite më parë. Majko ka reaguar...

Majko thirrje opozitës: Jepni “dritën jeshile” për votën e emigrantëve

Ministri i Shtetit për Diasporën, Pandeli Majko, i është drejtuar me një thirrje opozitës për të dhënë dritën jeshile, për votën e emigrantëve. I ftuar...

Vota e emigrantëve/ Majko: Është e drejtë Kushtetuese, nuk mund të negociohet

Ministri i Shtetit për Diasporën, Pandeli Majko, shprehet se vota e emigrantëve është një çështje që tejkalon mandatin e qeverisë. I ftuar në studion e...

Mbahen homazhet në nder të Moikom Zeqos në Muzeun Historik Kombëtar

Politikanë të shumtë dhe figura të tjera të njohura të njohura kanë bërë sot homazhet në nderim të ish-deputetit, intelektualit të shquar poliedrik, Moikom...

Të fundit

63-vjeçari “sfidon” temperaturat ekstreme të ulëta duke u larë në det

Ndonëse temperaturat janë tejet të ulta, një 63-vjeçar nuk e ndal ritualin e tij për tu larë në det. Ai udhëton nga Fieri drejt...

Acari “mbërthen” vendin, ja kur pritet përmirësim i motit

Prej ditësh, moti në vendin tonë vijon të jetë i ftohtë, me temperatura në minus.  Temperatura më e ulët që është parashikuar për nesër...

Zbarkon avioni me 1 milion doza, Serbia pranon vaksinën kineze

Një aeroplan që barte një milion doza të vaksinës kundër koronavirusit, Sinopharm, ka arritur të shtunën në Serbi, duke e bërë shtetin e parë...

Brexit dhe shpërbërja graduale e Mbretërisë së Bashkuar

Nga: Peter Kellner “Carnegie Europe” Kryeministri britanik Boris Xhonson i quan ata “katërshja fantastike”. Këto ditë, 2 nga 4 kombet që përbëjnë Mbretërinë e Bashkuar,...

Pasuria/ Kë identifikon BIRN si ‘flamur të kuq’ për Tahirin dhe gruan e tij

Saimir Tahiri u zgjodh ministër i Brendshëm në kabinetin e kryeministrit Edi Rama pas zgjedhjeve parlamentare të vitit 2013 dhe e mbajti këtë post...