E enjte, 21 Tetor, 2021
20.5 C
Tirana

Etiketa

OSBE-ODHIR

Një raport objektiv, që mjerisht nuk e ndihmon Shqipërinë

Nga: Preç Zogaj Objektiv: ky mund të ish te vlerësimi me një fjalë të vetme i raportit përfundimtar të OSBE/ODHIR-it për zgjedhjet e 25 prillit....

Raporti i OSBE-ODIHR në çarkun e ndërkombëtarëve të Tiranës

Nga Andi Bushati Raporti përfundimtar i OSBE- ODIHR për zgjedhjet e 25 prillit, i cili u publikua për arsye të paqarta me shumë orë vonesë...

Soreca ua pret shkurt palëve politike: Reforma Zgjedhore, kusht për futjen në BE

Mos dakordësimi për Reformën Zgjedhore deri në afatin e përcaktuar, atë të 31 Majit, ka sjellë sot reagimet e përfaqësuesve ndërkombëtarë. Sikundër ambasadorja amerikane Yuri...

E ka fajin sistemi!

Nga: Lutfi Dervishi E diela sot nisi me vizitën në një dyqan celularësh për të ndërruar kartën e dëmtuar SIM. Njeriu, mund të jetojë 2-3...

Raport për një palë zgjedhje të paligjshme

Nga: Andi Bejtja  Ndoshta për herë të parë në historinë e saj si organizatë, OSBE-ODIHR, është detyruar të mbajë një raport unik: raport për zgjedhje...

Berisha: 30 qershori anti-kushtetues, dekreti i Metës mbetet në fuqi

Ish-kryeministri Sali Berisha shprehet se OSBE/ODIHR deklaroi qartë se zgjedhjet e zhvilluara janë anti-kushtetuese. Në një prononcim për mediat, Berisha tha se dekreti i...

30 qershori/ Ish-zv presidenti i KiE thirrje OSBE-ODHIR: Veproni si Këshilli i Europës

Aleksandër Biberaj, anëtari i Këshillit Kombëtar të PD-së dhe ish-zv presidenti i KiE, ka përshëndetur vendimin e Këshillit të Europës për anulimin e misionit...

OSBE-ODHIR për votimet: U respektuan liritë themelore, por pati klimë mosbesimi dhe presioni

Dalin konkluzionet paraprake për zgjedhjet e mbajtura dje në të gjithë vendin për të zgjedhur qeverinë e re dhe parlamentin e ri. Misioni i...

Të fundit

Dy fitore që çojnë në humbje

Nga: Blendi Kajsiu Që fitorja e fushatës Berisha është humbje e madhe për PD-në, kjo tashmë është e qartë edhe për vetë doktorin. Ai e...

Si mund ta ndryshojnë politikën në Evropë zbulimet e “Pandora Papers”

Nga: Chris Raggett “European Council on Foreign Relations” Fshehtësia e financave nuk është më si dikur. Publikimi më 3 tetor i “Pandora Papers”, i rreth 12...

Donald Trump lançon rrjetin e tij social, ja si do të quhet aplikacioni

Pasi u përjashtua nga platformat sociale si Facebook dhe Twitter, Trump ka bërë përpjekje për krijimin e një media sociale rivale. Ish-presidenti amerikan Donald...

Super-operacion i shërbimit sekret, në pranga 15 agjentë të Mossad-it

15 persona janë arrestuar në Turqi, pasi autoritetet i akuzojnë si agjentë të shërbimit sekret izraelit, Mossad. Si rezultat i operacionit të kryer në...

Progres-Raporti 2021 konfirmon 15 parakushtet e paplotësuara

Nga: Bujar Leskaj Komisioni Europian publikoi ditën e djeshme Progres-Raportin për Shqipërinë. Të 136 faqet e këtij raporti përbëjnë provën e shkruar se qeverisja...