E martë, 26 Maj, 2020
18 C
Tirana

Etiketa

Orjola Pampuri

“Të moshuarit sorollaten për pensionin”/PD nxjerr videon: Rrezikohen nga koronavirusi

Ish-deputetja e PD-së, Orjola Pampuri akuzon qeverinë se nuk ka mbajtur fjalën, në lidhje me dërgimin e pensioneve për të moshuarit në shtëpitë e...

“Kishte paguar për të më sulmuar”, ish-deputetja e PD zbulon rastin (VIDEO)

Ish-deputetja e PD, Orjola Pampuri, ka ndarë me publikun në emisionin “Ftesë në 5”, një rast ku si një person që e njihte, ishte...

Tërmeti/ PD kërkon hetim për shkollat dhe kopshtet e dëmtuara

Përfaqësuesit e PD, Orjola Pampuri dhe pedagogu Ndriçim Mehmeti i Departamentit të Arsimit, kanë denoncuar mungesën e transparencës nga Bashkia e Tiranës për gjendjen...

700 € hoteli/ PD: Një natë luksi e Gjonajt, sa dy vite bukë për një familje

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Orjola Pampuri, ka reaguar në lidhje me lajmet e përhapura sot në media, ku janë publikuar fotot e faturave të...

“Ju që hidhni gaz ndaj meje, ua hedhshin nënave tuaja”, shpërthen ish-deputetja e PD-së

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Orjola Pampuri, ka shpërthyer në revoltë të hapur pas sulmeve me gaz lotsjellës ndaj protestuesve të Vorës. Ajo tha në...

Protesta te “Unaza e Re”/Banori përplaset me deputeten demokrate

Prej ditësh, banorët e zonës së “Astirit” në Tiranë protestojnë kundër vendimit për shembjen e banesave të tyre, për efekt të punimeve në këtë...

Deputetja nxjerr zbuluar QSUT/ Qytetari: Ngela sakat, ç’do bëhet me hallin tim?

Deputetja e Partisë Demokratike, Orjola Pampuri, denoncimin e bërë më herët në lidhje me mungesën e medikamenteve, e konkretizon me një shembull konkret. Ajo...

Rikthimi i vizave, Pampuri i përgjigjet Bushatit: Lajthitja e ministrit të Jashtëm

Teksa po diskutohet shumë mbi mundësinë e rikthimit të vizave për shqiptarët nga Holanda, ka reaguar deputetja e zgjedhur e PD-së, Orjola Pampuri. Kjo e...

Të fundit

Turqi/ Politika luan me fatin e mijëra refugjatëve

Turqia i joshi refugjatët në kufirin me Greqinë. Por megjithatë BE-ja mbeti për ta e paarritshme. Tani refugjatët ndodhen sërish të bllokuar në Turqi. Shumë...

Pandemia/ Ta kanë rritur rrogën? Pipero flet troç (VIDEO)

Mjeku Pëllumb Pipero është kthyer në një personazh në përditshmërinë tonë, si pasojë e këshillave për COVID-19. Dalja e tij e shpeshtë në ekran,...

Boris Johnson tregon problemin shëndetësor që i shkaktoi koronavirusi

Kryeministri britanik Boris Johnson ditën e sotme tregoi problemin shëndetësor që i shkaktoi koronavirusi. Johnson deklaroi se aktualisht ka probleme me shikimin. Në daljen e fundit...

“Humori juaj, jashtëqitje e një truri të lodhur”, plas sherri mes “Aventurierëve” dhe Agron Llakajt

Aktori i madh i humorit, Agron Llakaj, ka reaguar ashpër ndaj programit “Aventurierët”. Me një postim në Instagram, ai e cilëson një show të...

Administrata do të punojë nga shtëpia: Ja rregullat e reja që duhen ndjekur

Përgjatë kohës së pandemisë dhe fatkeqësisë natyrore, punonjësit e administratës nuk do të shkojnë në zyrë. Kjo është bërë tashmë zyrtare me anë të një...
WhatsApp KONTAKTO TT