E premte, 23 Tetor, 2020
22 C
Tirana

Zgjedhjet brenda selisë blu fusin në sherr kandidatët. Pampuri tregon çfarë ka ndodhur

Më të lexuarat

Ilona Staller, pornostarja që u zgjodh deputete në Itali (VIDEO)

E lindur në vitin 1951 në Hungari, Ilona u rrit nga nëna e saj dhe njerku i saj, një zyrtar i Ministrisë së Brendshme....

Meta te berberi/ Artan Hoxha i nxjerr foton: Garda e Republikës rrethon zonën

Gazetari investigativ Artan Hoxha, ka publikuar një foto të presidentit Meta i cili ndodhet tek berberi. Fotoja është shkrepur nga larg, dhe kjo për...

Turqia eksporton armë anti-dron në Shqipëri

Një kompani që vepron në qytetin Antalya të Turqisë, armët kundër dronëve të dizajnuar nga inxhinierët turq që i ka prodhuar për Forcat e...

Vdes vullnetari që iu injektua vaksina anti-covid e prodhuar nga AstraZeneca

Autoriteti shëndetësor brazilian Anvisa, tha të mërkurën se një vullnetar i cili mori pjesë në një provë klinike të vaksinës COVID-19 të zhvilluar nga...

Plas sherri në studion e ‘Top Channel’, konkurrentët largohen nga emisioni

Puntata e radhës në ‘Përputhen’ ka përfunduar me sherre dhe me largim nga studio të djemve dhe vajzave që kanë shkuar për të gjetur...

“Hetues amerikanë asistojnë në çështjet e SPAK dhe BKH”, flet Yuri Kim

Ambasadorja Amerikane Yuri Kim ka shprehur edhe një herë mbështetjen e SHBA ndaj institucioneve të dala nga reforma në drejtësi. Ajo u shpreh se...

E akuzuan për vrasjen e Remzi Hoxhës, reagon ashpër Sali Berisha

Ish kryeministri, Sali Berisha i është përgjigjur akuzave të familjarëve të biznesmenit të njohur Remzi Hoxha. Ai ka hedhur poshtë akuzat se ka gisht...

Ja cila grupmoshë po infektohet më shumë me Covid-19

Drejtori i Urgjencës Kombëtare, dr. Skënder Brataj, pohoi se virusi ka pësuar mutacion gjatë gjithë këtyre muajve, dhe tani shfaqet me simptoma të ndryshme...

“Muajt e ardhshëm do jenë të vështirë”, Mitsotakis: Nga e shtuna me kufizime

Jo vetëm Italia, por edhe Greqia vijon me shifra të frikshme të të infektuarve. Masa të tjera do të hyjnë në fuqi, duke kufizuar...

“Pas 10 ditësh del dhe nuk infekton të tjerët”/Epidemiologu jep lajmin e mirë

Epidemiologu Ilir Alimehmeti, në një lidhje ‘Skype’ në ‘Wake Up’ në Top Channel, sqaroi udhëzimin më të fundit nga ekspertët e shëndetit, i cili...

Përplasje të forta ka patur gjatë procesit për zgjedhjen e kandidatëve për deputetë në PD. Një ndër rastet është debati mes dy kandidateve të Njësisë 11 në Tiranë, Suada Vathit dhe Orjola Pampurit, të cilat janë përplasur edhe publikisht me njëra-tjetrën.

Proçesi farsë për zgjedhjen e kandidatëve për deputetë në PD, duket se ka sjellë çarje të thella. Suada Vathi thekson në një reagim në rrjetet sociale së është e vetmja kontributore në degën 11, dhe prandaj është kontestuar me pak. Ndryshe nga Pampuri, e cila u kontestua me mbi 200 vota, ç’ka sillte skualifikimin e saj, por që u mbrojt nga komisioni. Në kundërpërgjigje, Orjola thotë se votat kontestuese ndaj saj në degen 11, numëroheshin me gishtat e dorës. Ajo e ka cilësuar si turp dhe mjerim për ata që shtrembëruan një të vërtetë te tillë.

Statusi nga Orjola Pampuri

“Mbeshtetja nga anetaret e Deges 11, Laprake ishte e jashtzakonshme, dhe per kete jam mirenjohese dhe falenderuese ndaj cdo anetari qe me mirepriti e mbeshteti. E gjithe farsa e e nje informacioni te rreme eshte thjesht ne interes te njerezve te vegjel e te pashprese. Votat kontestuese ndaj meje ne degen 11, numeroheshin me gishtat e dores. Turp dhe mjerim per ata qe shtrembetuan nje te vertete te tille.

Lexo edhe :   PD dërgon në SPAK një tjetër padi

Te shtremberosh nje te vertete nuk eshte gje tjeter vecse pjese e komplekseve te medha te mbartura nga femijeria, ku kurre nuk je mesuar t’ia dalesh pa baltosur te tjeret. Kjo ndihmon vetem ata, qe jane mesuar te buzeqeshin e gezojne me irrealen, per t’i mbijetuar boshllekut, dhimbjes, poshterimit, perdorimit, vuajtjes, amoralitetit, dhe vetmise. Dielli nuk mbulohet me shoshe……

Mbeshtetja nga anetaret e Deges 11, Laprake ishte e jashtzakonshme, dhe per kete jam mirenjohese dhe falenderuese ndaj…

Publiée par Orjola Pampuri sur Lundi 12 octobre 2020

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Nuk kaloi vetingun, KPA rikthen në detyrë kreun e Gjykatës së Apelit në Shkodër

Fuat Vjerdha bëhet i pari në sistemin e drejtësisë, i cili rikthehet në detyrë si kryetar i Gjykatës së Apelit në Shkodër. Komisioni i...

Ku ndryshojnë Trump dhe Bajden mbi politikën e jashtme amerikane

Nga David Tafuri “The Hill” Menaxheri i fushatës së Trump e ka nxitur Komisionin për Debatet Presidenciale të “ri-mendojë dhe ri-publikojë një sërë temash…me theksin...

U shoqërua në polici, lirohet ish-deputeti Eduart Ndocaj

Ish-deputeti, Eudart Ndocaj është lënë i lirë nga policia. Ndocaj u arrestua paraditen e sotme përpara shtëpisë së At Gjergj Fishtës në Lezhë, teksa pritej...

Rama nga shtëpia e Gjergj Fishtës: Dallimi mes asaj që kishim dhe që duam

Kryeministri Edi Rama ka publikuar në rrjetin social, Facebook fotot e shtëpisë së rikonstruktuar të shkrimtarit të madh, Gjergj Fishta. Rama thekson se ashtu si...

Shqipëria, rekord në Europë për koncesionet e partneritetit publik privat (PPP)

Shqipëria shënon një rekord në Europë sa u përket angazhimeve jashtë bilancit të qeverisë, që ka marrë për koncesionet e formës së Partneritetit Publik-Privat...