E enjte, 28 Janar, 2021
7 C
Tirana

Etiketa

opozitë

Lista opozitare nën shantazhin e të përdorurve prej Bashës

Nga: Mero Baze Edhe Fatmir Mediu me siguri do të marrë një vend të sigurtë në listë. I parafundit e mori Agron Duka. Siç e...

Si mund të jemi bashkë kundër Covid-19

Nga: Preç Zogaj Një opozitë, e cila as në një sëmundje që bie një herë në shekull nuk gjen dot forcë të bëhet bashkë me...

Patozi kritikon opozitën Basha-Kryemadhi: Ne nuk do t’ia bëjmë atë nder Ramës

Kryetari i Partisë Bindja Demokratike, Astrit Patozi kritikon krerët e PD dhe LSI për mënyrën e të bërit opozitë ndaj kryeministrit Edi Rama. Sipas Patozit,...

Shehi: Topalli nuk e dëmton opozitën. Të largojmë Ramën

Lëvizja për Ndryshim, është forca më e re politike që do garojë në zgjedhjet e 25 prillit, me në krye ish-kryeparlamentaren, Jozefina Topalli. Për ish-deputetin...

Meta me tone të ashpra ndaj Bashës: Thuaji popullit tënd që je peng dhe vazhdo

Deklarata e kreut të PD, Lulzim Basha se Meta për opozitarin, aq sa unë bëj presidentin, ka sjellë reagimin e ashpër të kreut të...

PDK nuk i bashkohet qeverisë së Kosovës, mbesin në opozitë

Nënkryetari i PDK-së, Enver Hoxhaj, sqaron nuk kanë diskutuar me asnjë organ partiak për mundësinë e hyrjes në qeveri. “Ne si PDK e kem qëndrimin...

“7X7 s’bëjnë 42 në asnjë vend të botës”/ Rama: Nuk ka 15 kushte për integrimin

Me tone ironike, kreu i qeverisë Edi Rama i është përgjigjur akuzave të opozitës për plotësimin e 15 kushteve për procesin e integrimit të Shqipërisë...

“Boll, 7×7 nuk bëjnë 42”, Rama i përgjigjet opozitës në këtë mënyrë

Kryeministri Edi Rama kësaj here ka vendosur që t’i përgjigjet opozitës në një mënyrë ndryshe, siç mund ta shihni edhe në videon e mëposhtme. Kreu...

Rama ironizon akuzat e opozitës: Siç i numëron PD, bëhen 2 milion punëtorë

Kreu i Qeverisë Edi Rama i është përgjigjur në mënyrë ironizuese akuzave të opozitës. Përmes një postimi të publikuar në rrjetin social Twitter, Rama reagon...

Balla i përgjigjet akuzave të PD-së për Xhaçkën dhe Kodin Penal

Kreu i Grupit Parlamentar të PS Taulant Balla ditën e sotme në Kuvend, iu përgjigj akuzave të opozitës lidhur me ndryshimet në Kodin Penal...

Të fundit

Video/ Triumf me “poker”, Berisha nuk i ndal dot sulmet e Juventusit

Juventusi është kualifikuar në gjysmëfinale të Kupës së Italisë, teksa ka mposhtur 4-0, Spalin, ku luan portieri i Kombëtares, Etrit Berisha. Bardhezinjtë e nisën me...

Sondazhi: 53% e vlerësojnë pozitivisht menaxhimin e pandemisë nga qeveria

Sondazhi i ''Report Tv'' dhe institutit italian Piepoli, ka vlerësuar vullnetin e shqiptarëve ndaj qeverisjes së kryeministrit Edi Rama. Të pyetur për menaxhimin e situatës...

Brataj: Vaksina anti-co*id na mbron 28 ditë pasi e kemi marrë

Drejtuesi i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj, ka folur në emisionin “Opinion” në lidhje me efektet e vaksinës anti-COVID në vendin tonë. Teksa iu referua rastit...

Balla: Koalicioni me Metën, domosdoshmëri për të rrëzuar Berishën

Kreu i grupit parlamentar të PS-së Taulant Balla tha se vrasjet e 21 janarit janë kryer në gjakftohtësi dhe nga dy persona, një prej...

Balla tregon planin B të Berishës për 21 janarin

Kreu i Grupit Parlamentar të PS-së, Taulant Balla, komentoi protestën e 21 janarit të vitit 2011, ku humbën jetën 4 protestues. I ftuar në Real...