E hënë, 23 Nëntor, 2020
16 C
Tirana

Etiketa

online

“Të shmangim me çdo çmim mbylljen e përgjithshme”, Rama flet për studentët

Me thirrjet “bojkoto mësimin online”, studentët vijojnë që të refuzojnë zhvillimin e mësimit larg auditoreve. Protesta e studentëve vijon në ditën e dytë të...

Panairi i librit 2020 do zhvillohet online për shkak të pandemisë

Panairi i 23-të i Librit për vitin 2020, do të zhvillohet online, për shkak të pandemisë. Lajmi u bë i ditur nga Shoqata e Botuesve...

“Deputeti që duam”, Rama del me ftesën e hapur për të gjithë

Kryeministri Edi Rama nga selia rozë ka prezantuar sot platformën më të re që mban emrin "Deputeti që duam”. Kreu i qeverisë i ka...

Tatimet njoftojnë bizneset/ Nga 1 janari faturat me shtetin do jenë vetëm online

Nga 1 janari, të gjitha bizneset që kanë marrëdhënie me shtetin do të lëshojnë vetëm faturë elektronike si dokumentacion të vlefshëm tatimore, në bazë...

Kosova vendi i parë në Evropë që nuk shtyp më gazeta

Nëpër kioska të dyqaneve në Kosovë më nuk do të mund të gjeni gazeta të shtypura. Teknologjia dhe rritja enorme e numrit të mediave...

Përhapja e koronavirusit në Shkodër/ Voltana Ademi bisedë me ambasadoren e SHBA

Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim tregon se ka zhvilluar një bisedë online me kryetaren e bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademin. Përmes një postimi...

“Mbi 40 mijë konsulta”/Manastirliu: Mjekët do të ndjekin online ecurinë e të sëmurëve

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu u shpreh se mjekët e familjes do të zhvillojnë konsulta online me pacientët e sëmurë me...

Ministrja e Arsimit: 2,000 studentët e parë kanë filluar mësimin online

Ministrja e Arsimit Besa Shahini përmes një videoje të publikuar në rrjetin social Facebook ka bërë me dije se në Universitetin “Aleksandër Moisiu”, Durrës,...

Lleshaj: Në qershor, të gjitha shërbimet online për qytetarët

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj ka deklaruar se deri në muajin qershor do të ofrohen të gjitha shërbimet online për qytetarët, në të gjithë...

VIDEO/ Rama prezanton platformën: 6 janari fillimi i revolucionit

Kryeministri Edi Rama ka paraqitur për publikun një platformë të re, e cila sipas tij përfshin 472 aplikime për shërbime online. Përmes një videoje të...

Të fundit

Rekord viktimash nga Covid-19 në vend, spitalet të tejmbushur

Shqipëria regjistron sërish shifra të larta sa i takon të rasteve të reja me Covid-19 në 24 orët e fundit. Ministria e Shëndetësisë informon se...

Covid 4 gati për pacientët, Manastirliu: Kush është patriot, zbaton rregullat

Spitali Covid 4, i pozicionuar në autostradën Tiranë-Durrës, është gati për t’u hapur sapo të ezaurohen kapacitetet në tre spitalet COVID. Ministrja e Shëndetësisë dhe...

Osmani: BE-ja të kërkojë ndryshimin e Kushtetutës nga Serbia, jo nga Kosova

Ushtruesja e detyrës së presidentit të Kosovës, Vjosa Osmani i ka thënë shefit të zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, Tomash Szunyog se, për...

”Numrin ma dha miku ynë, Vuçiç”/ Trajneri serb zbulon mesazhin e Ramës

Trajneri serb, Sinisha Mihajloviç ka publikuar së fundmi librin e tij autobiografik dhe mes kujtimeve të hedhura aty, ka zbardhur të plotë edhe mesazhin...

Ndarja nga jeta e ish-zv.kryeministrit, familjarët: Ambulanca s’kishte oksigjen

Është përcjellë sot për në banesën e fundit ish-zëvendëskryeministri Bashkim Kopliku, i cili ndërroi jetë një ditë më parë, pasi ishte infektuar me Covid-19. Ceremonia...