E premte, 14 Gusht, 2020
24 C
Tirana

Etiketa

nxenesit

Zgjerohet skema/ Shahini: Ja cilët nxënës do të përfitojnë librat falas

Ministrja e Arsimit, Besa Shahini ka njoftuar se është zgjeruar skema e librave falas për nxënësit e shkollës. Përmes një postimi në Facebook, Shahini tha...

“Fëmijët të traumatizuar e të zhgënjyer”, prindërit e maturantëve i ankohen Shahinit

Bordi i prindërve të shkollës ‘Sami Frashëri’ në Tiranë, i kanë dërguar një letër ankese Ministres së Arsimit, Besa Shahini, pas provimit të letërsisë,...

Rritet përqindja e nxënësve që nuk ndjekin ciklin 9-vjeçar më 2019

Shqipëria në vitin 2019 bëri hapa pas në treguesit e zhvillimit njerëzor. Përveç rritjes së vdekshmërisë foshnjore me 1.5 % vitin e kaluar është...

Sa efektive është metoda e mësimdhënies online? Ministrja e Arsimit tregon rezultatet

Ministrja e Arsimit, Besa Shahini, foli sot në programin “E diela Shqiptare” në TV Klan në lidhje me metodën e mësimdhënies, në kushtet e...

VIDEO/ Besa Shahini jep njoftimin e rëndësishëm për nxënësit

Ministrja e Arsimit, Besa Shahini ka publikuar një video-mesazh në Facebook, për të gjithë nxënësit e shkollave. Ajo ka lajmëruar fillimin e transmetimeve të leksioneve...

Dëshmi tronditëse/ Tek gjimnazi në Fier u përdor spraj kundër arinjve

Policia shoqëroi dy nxënës të shkollës “Janaq Kilica” në Fier, me akuzën se ishin ata që hodhën lëndën helmuese. Një ditë më parë, 60...

Helmimi i nxënësve në Fier/ Ministria e Shëndetësisë jep lajmin e mirë

Ministria e Shëndetësisë njofton se kanë dalë nga spitali të gjithë nxënësit e raportuar si të helmuar. Kujtojmë se 60 nxënës të gjimnazit “Janaq Kilica”...

“Jo të gjithë ishin të intoksikuar”, mjeku flet për nxënësit e helmuar në Fier

Mjeku toksikolog, Lulzim Banushi ka folur për gjendjen e nxënësve të gjimnazit “Janaq Kilica”, të cilët u shoqëruan në spital me shenja helmimi. Në një...

Helmohen nxënësit në Bulqizë, një e mitur niset me urgjencë drejt Tiranës

Disa nxënës të shkollës 9-vjeçare “Godvi” në Bulqizë kanë përfunduar në spital, pasi dyshohet se janë helmuar. Mësohet se një vajzë e mitur e klasës...

Burri futet në shkollë dhe spërkat me acid 51 nxënës e tre mësues

Një burrë nga Kina ka sulmuar një klasë të një shkolle, duke i spërkatur nxënësit me një lëndë kimike. Sipas mediave vendase, i akuzuari ka...

Të fundit

U tha se do punohej natën, pala greke mbyll doganën në Kakavijë

As sot nuk ka marrë zgjidhje radha kilometrike në Kakavijë, që vijon prej tre ditësh. Ndonëse u duk se diçka do të lehtësohej, pasi...

Pala greke mbyll punën, mijëra shqiptarë kalojnë një natë tjetër rrugëve

Mijëra qytetarë do të kalojnë edhe një tjetër natë rrugëve. Pala greke në pikën kufitare të Kakavijës, ka mbyllur punën. Pak minuta pas orës...

“Janë të paktën tre vaksina që po provohen në Itali”, Brataj tregon në çfarë faze janë

Kreu i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj, ka folur në lidhje me përpjekjet botërore për prodhimin e një vaksine ndaj COVID-19. Ai thotë se në...

“Para se të vdiste, Musine Kokalari më thirri mua dhe kunatën time”/ Dëshmia e ish-të burgosurit politik

Nga: Dashnor Kaloçi Memorie.al publikon historinë e panjohur të Musine Kokalarit gjatë periudhës që ajo ka qenë e internuar në qytetin e Rrëshenit, ku ishte internuar...

“S’mund të ndjeja shije, flokët vazhdojnë të më bien”, Sara Hoxha rrëfen pasojat e koronavirusit

Pak më herët, Sara Hoxha zbuloi me anë të një postimi në Instagram se ishte infektuar me koronavirus. Ajo ka përcjellë një tjetër postim,...