E enjte, 28 Tetor, 2021
5.5 C
Tirana

Etiketa

Nënat

3-6 vjeç, si duhet ushqyer fëmija

Mjekët dhe psikologët thonë se është mosha ku njeriu vendos se me cilat ushqime do të ketë një tërheqje apo një largim. Për këtë...

Rama zbut masat e izolimit, ja kush përfiton për të dalë nga shtëpia nesër

Të moshuarit sot shijuan pas një kohe të gjatë izolimi, një ditë plot diell. Temperaturat favorizuan xhirot, duke lënë pas stresin. Por kryeministri Rama...

Rama nxjerr videon, tregon realizimin e premtimit të madh (VIDEO)

Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën duke na treguar se 30.067 bebe kanë përfituar bonusin që nga 1 janari, kur VKM-ja hyri në...

Më shumë aborte në 2018-n, rritet përqindja e tyre nga gratë me shkollë të lartë

E ndërsa vit pas viti numri i bebeve që vijnë në jetë po bie me shpejtësi, në 2018-n numri i aborteve (ndërprerje e shtatzënisë)...

Reagimi i fortë për vrasjen e ekstremistit ‘grek’: Këtë radhë të qajnë nënat tuaja

Kostandinos Kaçifas ka mbetur i vrarë gjatë ditës së sotme gjatë një shkëmbimi zjarri me Forcat RENEA. 35-vjeçari nuk iu bind urdhrit për t’u...

Emrat/Mafia i kërcënon me vdekje, nënat tona rrugëve të botës: Ku do flemë sonte?

Një protestë është organizuar në Francë, e cila kishte për qëllim mbrojtjen dhe strehimin e emigrantëve. Aktivistë të disa shoqatave janë ngritur në tubim...

Shkencëtarët inkurajojnë nënat që të ushqejnë foshnjat me qumësht gjiri

Zyrtarët botërorë të shëndetësisë u tronditën kur Shtetet e Bashkuara kundërshtuan një rezolutë për të inkurajuar ushqyerjen e foshnjeve me qumështin e gjirit, veçanërisht...

Athina bëhet shkrumb e hi, gjenden nënat me fëmijët e vdekur në krahë

Flakët e zjarrit që kanë ‘pushtuar’ Athinën, nuk dinë të ndalen. Shtëpi e makina janë bërë shkrumb e hi. Presidenti Ilir Meta i ka...

Fotot/ Nuk është e lehtë të jesh nënë! Prindërimi, një ‘luftë’ e vërtetë

Nënat sakrifikojnë dëshirat e tyre, për të siguruar nevojat e fëmijës. Jo vetëm nevojat fizike siç është ushqimi, rrobat dhe strehimi, por edhe nevojat...

Tmerri i Tepelenës/Zhvarrosi kufomën me duar e saj, nëna: Çdo ditë dëgjoje britma që…

Dy ish-të përndjekur politikë kanë dhënë dje në emisionin e Blendi Fevziut dëshmi tronditëse të jetës së tyre në kampin e Tepelenës. Sokol Mirakaj dhe...

Të fundit

Pse askush në PD nuk po gëzon për “kandidaturën” e Sali Berishës?

Nga: Mero Baze Sali Berisha shpalli për herë të tretë kandidaturën e tij për të qenë në krye të Partisë Demokratike. Herën e parë më...

“Foltorja sjell largimin e Bashës e Ramës”, Topalli mbështet Berishën

Ish-kryeparlamentarja, Jozefina Topalli, ka deklaruar se “Foltorja” e Sali Berishës ishte iniciativa më e mirë që mund të ndodhte nga lideri historik i demokratëve....

“35 mijë euro kush vr*t Albin Kurtin”, policia rrethon banesën e kryeministrit

Forca të shtuara të policisë kanë qëndruar pranë shtëpisë së kryeministrit Albin Kurti, pas informacioneve për kërcënim. “Kryeministri Kurti është kërcënuar. Për këtë arsye,...

U përurua në maj, Spitali Memorial i Fierit ka mungesë ilaçesh

Spitali Rajonal Memorial i Fierit hapi dyert për qytetarët në muajin maj të vitit 2021. Tashmë jemi në muajin tetor, dhe një qytetar nga...

Grabitësit në sulm në lagjen e ‘VIP-ave’, tentojnë të djegin dy mjete

Dy ditë më parë, persona të paidentifikuar kanë tentuar të djegin dy mjete të parkuara në rrugën e “Vilave” në fshatin Lundër, në periferi...