E diel, 17 Tetor, 2021
12.5 C
Tirana

Etiketa

ndeshje miqesore

Zyrtare/ Barcelona dhe Juventus përballen më 8 gusht në ”Camp Nou”

Barcelona dhe Juventusi do të zhvillojnë një ndeshje miqësore në datën 8 gusht. Lajmi është konfirmuar nga klubi italian, përmes një njoftimi në rrjetet...

Reja pas ndeshjes: Ja çfarë nuk shkoi ndaj Uellsit

Tekniku i Kombëtares, Edi Reja ka folur pas ndeshjes miqësore me Uellsin, e cila u mbyll në barazim pa gola, 0-0. Reja e vlerësi lojën...

E paprecedentë në futboll: Futbollisti luajti i infektuar me Covid-19

Një lajm që ka nisur të bëjë bujë ditën e sotme vjen nga Federata Kroate e futbollit. Mbrojtësi i Kroacisë, Domagoj Vida ka rezultuar...

Italia luan poker, Belgjika përmbys Zvicrën/ Rezultatet e miqësoreve të luksit

Përfundojnë miqësoret e kombëtareve. Italia ka mundur me rezultatin e pastër 4-0 Estoninë. Miqësorja e luksit mes Holandës dhe Spanjës është mbyllur në paqe me...

”Po për zotin, ishte penallti”/ Reagimi i Muriqit (Video)

Shqipëria mposhti me rezultatin 2-1, Kosovën ditën e sotme në “Elbasan Arena”, në miqësoren vëllazërore mes dy përfaqësueseve. Për Shqipërinë shënuan Bekim Balaj dhe Myrto...

Edi Reja: Ndaj Kosovës bëmë vlerësimin për të rinjtë, ja kush është kapiteni

Trajneri i Kombëtares, Edi Reja është shprehur se miqësorja e sotme ndaj Kosovës, i shërbeu atij për të bërë një vlerësim për të rinjtë. Pas...

Gol spektakolar, Shqipëria sërish në avantazh ndaj Kosovës (Video)

Shqipëria ka dyfishuar rezultatin ndaj Kosovës në miqësoren që po zhvillohet aktualisht në 'Elbasan Arena'. Goli i dytë ka ardhur nga këmbët e Myrto Uzunit....

Publikohen formacionet zyrtare, ja si rreshtohen Shqipëria dhe Kosova

Në orën 16:00, do të luhet në stadiumin “Elbasan Arena”, vëllazërorja mes Shqipërisë dhe Kosovës. Të dy teknikët e kombëtareve kanë publikuar edhe formacionet zyrtare. Kuqezinjtë...

Skandal në Itali/ Tifozët serbë ndërpresin ndeshjen për shkak të flamurit shqiptar

Një sërë konfliktesh të ndryshme kanë bërë që ndeshja miqësore që po zhvillohej në fushën e Orzinuovi, krahinë e Brescia, mes “Dallëndysheve” të Serisë...

Të fundit

Mbështetësve të Lulzim Bashës tani po u del “droga”

Nga: Alfred Peza Lehtësia e papërballueshme me të cilën Lulzim Basha u artikuloi vendimin për largimin e Sali Berishës nga Grupi Parlamentar i PD, pas...

Itali/Vodhi brioshët, të nesërmen i paguan. Pronari i lokalit i ofron një punë

Ai vjedh brioshët në lokal, pastaj të nesërmen kërkon falje dhe paguan. Një histori dëshpërimi, por edhe mbi të gjitha dinjiteti dhe solidariteti që...

Kolumbia sterilizon hipopotamët e “Mbretit të kokainës”

Një grup hipopotamësh - një trashëgimi e padëshiruar pas vdekjes së mbretit famëkeq të drogës kolumbiane Pablo Escobar - po sterilizohen. Escobar, i cili u...

Rusia në gjendje emergjence nga infektimet, një mijë të vdekur në një ditë

Rusia të shtunën regjistroi 1.000 vdekje në një ditë të vetme për herë të parë, që kur filloi pandemia. 222.000 vdekjeve nga Covid është...

Misioni Lucy i NASA-s do të kërkojë ‘fosilet’ e Sistemit Diellor

Një anije kozmike është nisur nga Kepi Canaveral me një mision për të zbuluar "fosilet" e Sistemit Diellor. Sonda Lucy do të shkojë në...