E diel, 9 Maj, 2021
26 C
Tirana

Etiketa

ndahet

Ndarja nga jeta e profesor Sabit Brokaj, Shkëlqim Hajdari: I shërbeu njerëzve dhe iku i bardhë nga kjo botë

Ditën e sotme ka ndërruar jetë profesori Sabit Brokaj, në moshën 78-vjeçare, pas një ataku kardiak. Lidhur me humbjen e tij ka reaguar edhe...

Shuhet mjeshtri i valles shqiptare, Besim Zekthi

Teatri Kombëtar i Operës, Baletit dhe Ansamblit Popullor bën me dije se është ndarë nga jeta në moshën 84-vjeçare, mjeshtri i valles popullore, Besim...

Ndërron jetë në moshën 67-vjeçare Nehat Kulla, njihej si “gjenerali” i bandës famëkeqe

Është ndarë sot nga jeta Nehat Kulla, i njohur ndryshe si “gjenerali” i bandës famëkeqe. 67-vjeçari kishte disa kohë që kishte përfunduar dënimin  prej 20...

Ndahet nga jeta ish-kreu i PD-së në Mirditë/ Basha: Drejtues i shkëlqyer vendor

Kreu i PD-së, Lulzim Basha bën me dije se është ndarë nga jeta ish-kryetari i Partisë Demokratike në Mirditë, Preng Toma. Përmes një postimi në...

Vetëm 12 ditë pas dasmës, aktorja e njohur i jep fund martesës së pestë

Aktorja e famshme, Pamela Anderson i ka dhënë fund martesës së saj me producentin, Jon Peters, vetëm 12 ditë pas kurorëzimit të tyre. Dyshja e...

Ndahet nga jeta gruaja më e vjetër në botë

Fotima Mirzokulova, gruaja më e vjetër në botë ka ndërruar jetë. “Daily Mail” raporton se ajo është ndarë nga jeta në moshën 127-vjeçare duke lënë...

Bota e futbollit në zi, ndahet nga jeta legjenda e kombëtares italiane

Ka ndërruar jetë ditën e sotme legjenda e Juventusit dhe Italisë, Pietro Anastasi. Mediat italiane bëjnë me dije se që prej vitit 2018, Anastasi vuante...

Ndahet nga jeta në moshën 27-vjeçare polici i Rrugores

Zëdhënësi i Policisë së Shtetit Gentian Mullai ka njoftuar se është ndarë nga jeta në moshën 27-vjeçare polici i Policisë Rrugore, Mariglen Mestani. Shkak për...

Mjekësia në zi, ndahet nga jeta “babai i mikrobiologjisë shqiptare”

Është ndarë nga jeta ditën e sotme Profesor Doktor, Robert Andoni, i cilësuar ndryshe edhe si babai i mikrobiologjisë shqiptare. Andoni ishte mjek, pedagog, bakterolog...

Ndahet nga jeta aktori i “The Lion King”

Aktori i filmit “The Lion King”, Andile Gumbi ka ndërruar jetë në moshën 36-vjeçare. Familja e aktorit të ndjerë ka njoftuar se ai ka ndërruar...

Të fundit

Tiranë / 3 aksidente brenda orës, për fat të mirë pa pasoja të rënda

Tiranë/Informacione paraprake Më datë 09.05.2021, rreth orës 14:10, në rrugën “Gjin Bue Shpata” mjeti me drejtues I. S., ka përplasur biçiklistin shtetasin V. Sh., 65...

Merkel dhe Spahn: Shans për pushimet e verës edhe për të pavaksinuarit

Kancelarja Angela Merkel dhe ministri i Shëndetësisë Jens Spahn janë të një mendimi, se pushimet e verës në Europë së shpejti do të jenë...

Ankimimet në KQZ / PD dhe LSI kërkojnë përsëritje zgjedhjesh. Ja qarqet

Përfaqësues ligjorë të Partisë Demokratike kanë ankimuar në KQZ sot ankesat e tyre lidhur me zgjedhjet e 25 prillit. Dosje voluminoze për një numër...

Portieri / Le Havre e refuzoi vetëm pas një viti, ai luan finalen e Championsit

E tija është një histori e pabesueshme, plot dështime, sakrifica ... arritje Në moshën 14 vjeçare, Le Havre e refuzoi vetëm pas një viti: kështu...

Vdekja e tri familjarëve nga Gjilani, ja çfarë deklarojnë “Manza” dhe QSUT

Drejtori i  Spitalit të Manzës, Dr Anesti Konduri, në një reagim për mediat lidhur me vdekjen e tre anëtarëve të familjes Haliti nga Gjilani...