E premte, 23 Tetor, 2020
22 C
Tirana

Ndarja nga jeta e profesor Sabit Brokaj, Shkëlqim Hajdari: I shërbeu njerëzve dhe iku i bardhë nga kjo botë

Më të lexuarat

Ilona Staller, pornostarja që u zgjodh deputete në Itali (VIDEO)

E lindur në vitin 1951 në Hungari, Ilona u rrit nga nëna e saj dhe njerku i saj, një zyrtar i Ministrisë së Brendshme....

Meta te berberi/ Artan Hoxha i nxjerr foton: Garda e Republikës rrethon zonën

Gazetari investigativ Artan Hoxha, ka publikuar një foto të presidentit Meta i cili ndodhet tek berberi. Fotoja është shkrepur nga larg, dhe kjo për...

Turqia eksporton armë anti-dron në Shqipëri

Një kompani që vepron në qytetin Antalya të Turqisë, armët kundër dronëve të dizajnuar nga inxhinierët turq që i ka prodhuar për Forcat e...

Vdes vullnetari që iu injektua vaksina anti-covid e prodhuar nga AstraZeneca

Autoriteti shëndetësor brazilian Anvisa, tha të mërkurën se një vullnetar i cili mori pjesë në një provë klinike të vaksinës COVID-19 të zhvilluar nga...

Ku ndryshojnë Trump dhe Bajden mbi politikën e jashtme amerikane

Nga David Tafuri “The Hill” Menaxheri i fushatës së Trump e ka nxitur Komisionin për Debatet Presidenciale të “ri-mendojë dhe ri-publikojë një sërë temash…me theksin...

Plas sherri në studion e ‘Top Channel’, konkurrentët largohen nga emisioni

Puntata e radhës në ‘Përputhen’ ka përfunduar me sherre dhe me largim nga studio të djemve dhe vajzave që kanë shkuar për të gjetur...

“Hetues amerikanë asistojnë në çështjet e SPAK dhe BKH”, flet Yuri Kim

Ambasadorja Amerikane Yuri Kim ka shprehur edhe një herë mbështetjen e SHBA ndaj institucioneve të dala nga reforma në drejtësi. Ajo u shpreh se...

E akuzuan për vrasjen e Remzi Hoxhës, reagon ashpër Sali Berisha

Ish kryeministri, Sali Berisha i është përgjigjur akuzave të familjarëve të biznesmenit të njohur Remzi Hoxha. Ai ka hedhur poshtë akuzat se ka gisht...

Ja cila grupmoshë po infektohet më shumë me Covid-19

Drejtori i Urgjencës Kombëtare, dr. Skënder Brataj, pohoi se virusi ka pësuar mutacion gjatë gjithë këtyre muajve, dhe tani shfaqet me simptoma të ndryshme...

“Muajt e ardhshëm do jenë të vështirë”, Mitsotakis: Nga e shtuna me kufizime

Jo vetëm Italia, por edhe Greqia vijon me shifra të frikshme të të infektuarve. Masa të tjera do të hyjnë në fuqi, duke kufizuar...

Ditën e sotme ka ndërruar jetë profesori Sabit Brokaj, në moshën 78-vjeçare, pas një ataku kardiak. Lidhur me humbjen e tij ka reaguar edhe Shkëlqim Hajdari, i cili përmes një postimi në rrjetet sociale i jep lamtumirën profesorit, dhe shprehet se i shërbeu gjithë jetën e tij të mirës.

STATUSI I SHKËLQIM HAJDARI:

Sabit Brokaj iku sot per ne boten e pertejme. Iku bute, i qete, pa vuajtje, i qeshur,ne kembe. Mund te thuash shume fjale per kete njeri te mençur, shkencetar, patriot , iluminist, njerezor, parimor, e plot virtyte te tjera njerezore. Une e takoja e flisja jo shpesh.Me zerin e qete e biseden e shtruar qe beje me te, me diturine qe kishte, mesoje te verteta, per ngjarje e personalitete neper te cilen jeta e tij kishte rrjedhur. Dhe arrije ne perfundimin se bota ndahet ne dy boshte, “Njerez te boshtit te se mires dhe njerez te boshtit te se keqes”. Prof Sabiti mbeti njeri i mire( punoj e jetoj ne dy sisteme politike te ndryshme, ishte ne maje te drejtimit te mjeksise dhe te politikes), por i braktisi vete, nuk e hoqi askush. U kthye tek bluza e bardhe e mjekut, per ti sherbyer njerezve, duke ikur nga kjo bote i bardhe…..!

Lamtumire Nderi Kombit Shqiptar, biri i denje i Laberise, Profesor Sabit Brokaj☝🏻

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Inceneratorët që po djegin propagandistët e PS-së

Nga Andi Bushati Ka një pyetje që po e dëgjoj gjithnjë e më shpesh këto ditë: “Si është e mundur që këta të rilindjes dalin...

Falsifikim masiv i testeve të Covid-19, Berisha publikon denoncimin e qytetarit

Ish-kryeministri Sali Berisha, ka publikuar në rrjetin social, Facebook denoncimin e një qytetari i cili thotë se në Shkodër po falsifikohen masivisht testet për...

U skualifikua nga listat për deputet, Shehu: Vendimet i merr Kryetari e Kryesia

Ish-Ministri i Shëndetësisë, Tritan Shehu ka reaguar pas përjashtimit nga Komisioni i Përzgjedhjes së Kandidatëve për deputetë në PD. Shehu thotë se vendimin për të...

Shtatzënë për herë të dytë, deputetja e PS me koronavirus

Deputetja e Partisë Socialiste, Blerina Gjylameti e cila është në pritje të fëmijës së dytë është infektuar me koronavirus. Gjendja e saj është e stabilizuar...

Bardhi publikon videon: SPAK-u e ka të thjeshtë hetimin për inceneratorët

Inceneratorët janë kthyer në debatin kryesor mes partive politike në prag të zgjedhjeve të 25 prillit. Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi thotë se...