E mërkurë, 27 Maj, 2020
10 C
Tirana

Etiketa

minister

Pas kryeministrit, një ministër infektohet me COVID-19 në Rusi

Kryeministri i Rusisë Mikhail Mishustin ditën e djeshme rezultoi pozitiv me COVID-19 dhe aktualisht është i vetëizoluar. Ndërkohë së fundmi është raportuar se në qeverinë...

Lleshaj i përgjigjet Voltana Ademit: E paaftë për të bërë disa detyra bazike

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj i është kundërpërgjigjur publikisht Kryebashkiakes së Shkodrës Voltana Ademi. Kjo e fundit, pak më herët, përgjatë një deklarate mediatike, theksoi...

Kurti nxjerr të pathënat: Ky mocion s’ka të bëjë me ministrin e shkarkuar

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka nxjerrë të pathënat në lidhje me mocionin e mosbesimit që është propozuar nga Grupi Parlamentar i Lidhjes Demokratike...

Arrestimi i Ronaldinho-s/ Ministri: S’ka rëndësi se cili je, ligji duhet zbatuar

Ish-futbollisti i njohur brazilian Ronaldinho dhe vëllai i tij janë arrestuar në Paraguaj pasi kanë tentuar të hyjnë në vend duke përdorur pasaporta të...

“Koronavirusi është bërë një pandemi mbarëbotërore”

Ministri i Shëndetësisë Jens Spahn ka paralajmëruar se shpërthimi i COVID-19 "nuk ka arritur ende kulmin në Gjermani". Numri i rasteve në vend arriti 240...

Meta: Falenderoj ish-ministrin socialist për mbështetjen publike

Presidenti Ilir Meta së fundmi përmes një postimi në rrjetin social Facebook, ka falënderuar publikisht “ish-ministrin socialist, juristin e njohur z.Elmaz Sherifi për mbështetjen...

Bledi Çuçi: Forcat kosovare, më të përgatitura për tërmetin

Ministri Bledi Çuçi ka çuditur me deklaratën e tij, për forcat e emergjencës kosovare, teksa konfirmoi se ishin më të përgatitur se ato në...

“O djalë të bëra ministër”, Manjani i kthehet ashpër Metës

Meta është përfshirë në replika me Ylli Manjanin, pas një deklarate të këtij të fundit, se presidenti nuk mundi të paqtojë politikën shqiptare. Mbrëmjen...

Reagon ministri Endrit Shala: Nuk e kam goditur gazetarin

Ministri në detyrë i Tregtisë dhe Industrisë, Endrit Shala ka mohuar se ka sulmuar fizikisht gazetarin e portalit “indeksonline”, Ensar Ramadanin. “Së pari nuk e...

Kosovë/ Prokuroria ngre aktakuzë ndaj ministrit në detyrë

Prokuroria Themelore në Prizren, Departamenti i Krimeve të Rënda, ka ngritur aktakuzë kundër K.G, për shkak të dyshimit të bazuar se ka kryer veprën...

Të fundit

Top Story/ Me 3500 euro, arabët nisen me gomone nga Shqipëria drejt Italisë

Në dokumentarin “Trafiku i Arabëve” djemtë e infiltruar nga Top Story, gjatë bisedës me trafikantin e pyesin për garancinë e parave, sepse ata nuk...

Top Story/ Zbulohet grupi i trafikantëve të arabëve, në zonën e Oxhakut në Tiranë

Dalim për të takuar grupin e parë të trafikantëve. Ata janë të vendosur në një zonë të Tiranës, midis rrugës Kongresi i Manastirit dhe...

“Pazaret” në politikë/ Murrizi: Rama-Basha-Meta janë takuar fshehtas në Golem

Rama-Basha-Meta janë takuar kundër Reformës në Drejtësi. Kjo deklaratë ka ardhur nga Myslim Murrizi, ku shtoi se takimi mes palëve solli edhe reagimin e...

Nazarko: Në rastin e një konflikti me PD, LSI shkon tek rrënjët e veta, tek PS

Analisti Shpëtim Nazarko deklaroi mbrëmjen e sotme në emisionin “Real Story” në “News24” se në rastin e ndonjë konflikti të mundshëm mes Partisë Demokratike...

“I shkelin syrin njëri-tjetrit”, Basha merr ‘goditjen’ e fortë nga aleati i tij

Kreu i Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka, i ftuar në emisionin 'Repolitix', ka dalë kundër kryedemokratit Basha, duke thënë se nuk ka vullnet për...
WhatsApp KONTAKTO TT