E shtunë, 6 Mars, 2021
12 C
Tirana

Etiketa

Mike Pompeo

Pompeo akuzon Rusinë se po mbjell kaos në Mesdhe

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, akuzoi të martën Rusinë për vazhdimin e "kërcënimit të stabilitetit në Mesdhe " dhe mbjelljen e "kaosit, konfliktit...

Dita e pavarësisë, Pompeo: SHBA pranë Shqipërisë si një aleate e palëkundur

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo ka dërguar një mesazh urimi me rastin e 108-vjetorit të Pavarësisë së Shqipërisë. Pompeo ka theksuar se këtë vit...

Pompeo: Do të ketë tranzicion të qetë në administratën e dytë Trump

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, i premtoi botës një “tranzicion të qetë” pas zgjedhjeve në SHBA, por refuzoi të pranojë fitoren e presidentit...

Forumi antisemitizmit, Pompeo: Mundësi për të nderuar trashëgiminë e Shqipërisë

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo u shpreh krenar për faktin që ditën e djeshme mori pjesë virtualisht në Forumin Ballkanik kundër Anti-Semitizmit. Pompeo thotë...

Pompeo: Shqipëria një mik i madh i SHBA, shqiptarët ishin streha për hebrenjtë

Në orën 16:00, ashtu sikurse ishte parashikuar nga  Kuvendi i Shqipërisë, nisi Forumi Ballkanik kundër Antisemitizmit. Ky aktivitet u organizua nga Kuvendi i Shqipërisë së...

Rritet presioni opozitar, Pompeo telefonon Lukashenkon

Sekretari i Shtetit në Shtetet e Bashkuara, Mike Pompeo mbajti një telefonatë me liderin e Bjellorusisë Alyaksandr Lukashenka, derisa presioni po rritet mbi udhëheqësin...

Pompeo: Shtetet e Bashkuara mbeten të përkushtuara ndaj Ballkanit

Sekretari amerikan i shtetit, Mike Pompeo, u zotua të premten gjatë një vizite në Dubrovnik, qytetin bregdetar kroat se Washingtoni do të mbetet "jashtëzakonisht...

Helmimi i kritikut të Putinit, ‘Zëri i Amerikës’ zbulon çfarë fshihet pas tij

Helmimi i kritikut të Kremlinit Alexei Navalny "përbën një kërcënim për paqen dhe sigurinë ndërkombëtare", thuhet në një letër dërguar Këshillit të Sigurimit të OKB-së nga...

Pompeo përshëndet gatishmërinë e Greqisë për pakte detare me fqinjët

Shtetet e Bashkuara përshëndesin gatishmërinë e Greqisë për të kërkuar marrëveshje detare me fqinjët e saj në rajon, thanë Sekretari amerikan i Shtetit Mike...

Vizita e Pompeos shkakton trazira në Greqi, digjet flamuri amerikan

Vizita e sekretarit amerikan të shtetit, Mike Pompeo, në Greqi ka shkaktuar mjaft trazira. Në Athinë e Selanik janë zhvilluar sot protesta të cilat kanë...

Të fundit

Revoltat e dhunshme në Mianmar/ OKB: Ndaloni vrasjen e protestuesve

I dërguari i Kombeve të Bashkuara për Mianmar i ka bërë thirrje këshillit të sigurimit të KB të marrë masa kundër protestave të dhunshme,...

SHBA-ja lëshon alarm për sulm të ri kibernetik

Qeveria amerikane është duke bërë paralajmërime për sulme të mëdha kibernetike, të cilat mund të kenë shënjestruar serverët e kompanisë Microsoft, dhe të cilat...

Lum partitë për këtë popull që kanë

Nga: Mentor Kikia Ne nuk jemi vetëm në krizë pandemie, krizë ekonomike apo sociale. Ne jemi edhe në një krizë të thellë mendore si shoqëri...

Koronavirusi në vend/ 777 raste të reja dhe 21 viktima

Kurba e koronavirusit në Shqipëri mbetet e lartë, pasi në 24 orët e fundit janë regjistruar 777 raste të reja. Ndërkohë, 21 persona nuk kanë...

Milani kthen Ibrën në kombëtare, 39-vjeçari debuton në ndeshjen me Kosovën

Viti fantastik te Milani dhe fakti që është lideri i ecurisë së pabesueshme të kuqezinjve, ka bërë që Zlatan Ibrahimoviç të kthehet në Kombëtaren...