E hënë, 6 Dhjetor, 2021
11.5 C
Tirana

Etiketa

meshkujt

Steriliteti i meshkujve, rreziku nga moskontrolli që në lindje

Një në tri meshkuj shqiptar rrezikohet të mos kenë aftësi riprodhimi si rezultat i moskurimit në moshën deri në 1 vjeç për zonën ku...

Pandemia më fatale te meshkujt e rinj shqiptarë

Pandemia e Covid-19 ka dhënë pasoja të rënda në rritjen e fataliteteve në vend në vitin 2020, sipas të dhënave zyrtare të INSTAT. Totali...

Impotenca seksuale dhe kurimi/ Sa e njohin meshkujt shqiptarë andrologun?

Të kesh probleme me ereksionin, me uljen e dëshirës seksuale apo me frikëra të ndryshme nuk është diçka e jashtëzakonshme.  Por të diskutosh dhe...

Çrregullimet e Ereksionit

Çrregullimet e ereksionit janë çrregullime seksuale te karakterizuara nga pamundësia për të nisur dhe mbajtur ereksionin e penisit gjatë aktit seksual.  Ereksioni vjen si...

A reduktohen më shpejt tek burrat sesa gratë antitrupat e Covid-19?

Në përpjekjen globale për të mposhtur pandeminë e Covid-19, vëmendja e ekspertëve është e përqendruar tek aftësitë e sistemit tonë imunitar për të gjeneruar...

Femrat paguhen 6.8% më pak se burrat, rroga bruto 50.700 lekë në muaj në 2019

Ndërmarrjet me mbi 10 punonjës kishin punësuar 422 mijë persona më 2019, me një pagë mesatare mujore bruto 50,735 lekë. Rezultati doli në një anketë...

E dini cila është mosha më e rrezikuar nga koronavirusi? Ja ç’thonë ekspertët

Pak më herët, presidenti Trump tha se qytetarët nuk duhet të frikësoheshin nga koronavirusi, pasi nëse janë të shëndetshëm, pa probleme serioize me shëndetin,...

1975/ Mënyra gjeniale si gratë në Islandë arritën rroga të barabarta me meshkujt

Para vitit 1975, gratë islandeze që punonin jashtë shtëpisë, fitonin më pak se 60 për qind në krahasim me burrat. Ndaj më 24 tetor...

Ajo që hanë dhe pinë meshkujt, mund të ndikojë në shëndetin e fëmijëve të tyre

Nga Judith Finlayson “The Washington Post” Kur vajza ime mbeti shtatzënë me nipin tim vitin e kaluar, ajo pushoi së piri duhan. Nga ana tjetër...

Sot mbajnë shumica e meshkujve, por ja sa taksoheshin dikur ata që kishin mjekër

Mjekra është shndërruar vitet e fundit në një tendencë në mbarë botën dhe në Shqipëri. Meshkuj të rinj apo të moshuar, mbajnë mjekra në...

Të fundit

Me kallash në lokal/ Njëri prej tyre, nipi i deputetit socialist Rrahman Rraja

Blutë e Lezhës kanë bërë të mundur identifikimin e tre autorëve të dyshuar të ngjarjes së ndodhur në 13 nëntor, ku maskat hynë në...

Kina nuk arrin dot objektivin në ‘zero-Covid’

Ndërsa bota lufton me variantin e ri të koronavirusit Omicron, Kina është e vendosur si kurrë më parë për të eliminuar Covid-19 brenda kufijve...

Plas sherri gjatë emisionit LIVE, konkurrentet rrihen me grushte

Një incident ka ndodhur në emisionin “It’s my love” në Kosovë, ku dy nga konkurrentet kanë goditur njëra-tjetrën gjatë transmetimit LIVE. Ina dhe Albana,...

Hyjnë në fuqi masat e reja anti-Covid, transporti publik me dëshmi vaksinimi

Qeveria e Kosovës ka marrë masa të reja, për të parandaluar përhapjen e variantit Omicron. Nga sot hyjnë në fuqi masat e reja anti-Covid,...

Shqiptari mbyt gruan e tij në Greqi, ja çfarë i tha policisë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në një familje shqiptare në Greqi, ku bashkëshorti i ka marrë jetën gruas së tij. Krimi i rëndë...