E martë, 26 Tetor, 2021
4.5 C
Tirana

Etiketa

meshe

Meta: Po ndaj me ju këto mesazhe të paqta e shpresëdhënëse të Papa Françeskut

Presidenti Ilir Meta ka ndarë me qytetarët shqiptarë disa mesazhe shpresëdhënëse të Papa Françeskut, të dhëna sot gjatë Meshës së të Dielës së Larit...

COVID-19/ Kremtimi i Pashkëve, mesha pa praninë e besimtarëve

Sot rreth orës 11:00 nisi kremtimi i Javës së Festës së Pashkëve. Mirëpo për shkak të situatës së krijuar në vend nga COVID-19, mesha është...

Përfundon meshën, prifti largohet me “scooter”

Një prift irlandez i ka habitur të gjithë besimtarët që ishin mbledhur për meshën e Krishtlindjeve. Siç mund ta shikoni edhe në videon e mëposhtme,...

“Fshatrat e verilindjes po zbrazen”/Ipeshkvi: Kur shkoj për meshë, s’kam asnjë person të ri

Ipeshkvi i Dioqezës së Rrëshenit, Dom Gjergj Meta i ftuar këtë mbrëmje në studion e programit “A Shoë” ka folur për problemet sociale të...

Tiranë, meshë për nder të Patriarkut rus

Mëngjesin e së dielës, Patriarku i Kishës Ortodokse Ruse, Kirili mori pjesë në meshën e organizuar për nder të tij në katedralen “Ngjallja e...

Egjipt, Papa Françesku mban meshë në stadium

Papa Françesku është shoqëruar me masa të forta sigurie në stadiumin e Kairos, për shkak të frikës për sulme të mundshme nga grupe terroriste,...

Të fundit

Reagime pas ndalimit të sportistëve të Kosovës nga Serbia

Autoritetet e Serbisë ndaluan në kufi dhe nuk lejuan ekipin përfaqësues të boksit të Kosovës që të marrë pjesë në Kampionatin Botëror të Boksit...

“Ata autobusë prodhojnë kancer, keni 5 ditë kohë”, arrihet dakordësia

Pas shumë ditëve të utobusëve të tejmbushur dhe vonesave të pajustifikuara, sot është arritur dakordësia me operatorët e transportit urban. Kryebashkiaku i Tiranës, Erion...

Derbi gjithnjë përtej futbollit…

Nga: Eduard Zaloshnja Para ca kohësh, zhvillova një sondazh me tifozë e dashamirës të Tironës në lidhje me ndryshimin e emrit zyrtar të klubit (nga...

Vd*kja e turistëve ruse/Prokuroria kërkon ndihmë nga kompanitë e huaja

Lidhur me rastin e vdekjes së mistershme të katër shtetasve rusë, Prokuroria i është drejtuar me një kërkesë një kompanie të huaj, për të...

VIDEO/Semi përplaset me Fifin për shkopin që ajo mban në dorë, shpërthen në lot

Sherri i sajuar ndërmjet Fifit dhe Monikës, ka përshirë lojtarë të tjerë, duke krijuar jo pak polemika tek banorët e shtëpisë së “Big Brother...