E mërkurë, 14 Prill, 2021
11 C
Tirana

Etiketa

masat anti-covid

Rama zbulon çfarë do të ndodhë me masat kufizuese në muajin e Ramazanit

Kryeministri Edi Rama, deklaroi se muaji i Ramazanit pritet që të jetë dhe koha kur të kemi një lehtësim të masave kufizuese kundër koronavirusit. I...

Kosovë / Ambasada amerikane përkrah masat e qeverisë kundër C*vidit

Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Prishtinë, ka përkrahur masat e reja anti-Covid, të miratuara nga Qeveria e Kosovës, raporton Express Përmes një postimi në...

Franca zgjat masat anti-covid, Macron: Shkollat do të mbyllen për 3 javë

Franca zgjati kufizimet e lëvizjes për të gjithë vendin, me shkollat ​​që do të mbyllen për tre javë, teksa kërkon të evitojë një valë...

Gjendje kaotike me masat në Gjermani

Kryeministri i landit Baden-Württemberg Winfried Kretschmann ka kërkuar në fillim të javës së kaluar që të vazhdojnë menjëherë konsultimet mes kryeministrave dhe kancelares për...

Vijojnë kontrollet në të gjithë vendin, mbi zbatimin e masave anti-COV*D

Vijojnë kontrollet në të gjithë vendin, për monitorimin e zbatimit të masave për parandalimin e përhapjes së COVID-19. Gjatë fundjavës, shërbimet e Policisë kanë evidentuar...

Brataj paralajmëron: Nëse nuk respektohen masat, mund të kemi një valë të tretë

Drejtori i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj ka paralajmëruar qytetarët se mund të në përfshijë një tjetër valë koronavirusi nëse nuk respektohen masat e marra. I...

Fushata zgjedhore/ Rakacolli: Nuk lejohen grumbullimet, të zbatohen masat

Komiteti Teknik i Ekspertëve vendosi ditën e sotme që masat kufizuese anti-covid të mbeten të njëjta edhe për dy javët në vijim. Edhe pse ka...

Drejtoresha e ISHP-së: Shifrat e Covid-19 kanë rënë, por respektoni masat

Drejtoresha e Institutit të Shëndetit Publik, Albana Fico deklaroi se pozitiviteti i rasteve me Covid-19, dhe i rasteve aktive është ulur. Përmes një konference për...

Komiteti Teknik i Ekspertëve njofton masat e reja anti-covid

Edhe pse në ditët e fundit kurba e koronavirusit ka pësuar një ulje të ndjeshme në vendin tonë, masat kufizuese dhe ora policore nuk...

Ndëshkohen 709 qytetarë që nuk zbatuan masat anti-c*vid, në 24 orët e fundit

Strukturat e Policisë, krahas përmbushjes së detyrave funksionale për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e paligjshmërisë, vijojnë kontrollet në të gjithë vendin, për të monitoruar...

Të fundit

SPAK rekurs vendimit të Gjykatës së Posaçme të Apelit për mjekun Prifti

Prokuroria e Posaçme ka bërë rekurs ndaj vendimit të Gjykatës së Posaçme të Apelit, e cila liroi mjekun kardiolog, Edvin Prifti. Gazetarja Klodiana Lala...

109 vite nga tragjedia, faktet mbi Titanikun, anijen që “nuk duhej të mbytej”

U deshën vetëm 2 orë e 40 minuta që të fundosej“RMS Titanic”. Anija oqeanike më e madhe e kohës së saj, e nisi udhëtimin...

Champions / Dortmundi me shpresat tek Halandi për të ndalur Guardiolën

Borusia Dortmund do të ketë nevojë që Erling Haalandi t'i japë fund thatësirës së tij për gol kur të përballen me një nga blerësit...

Duka – UEFA-s: Përpjekjet e FSHF-së për kthimin e tifozëve janë refuzuar

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit të Stadiumeve dhe Sigurisë në UEFA, mbledhje e zhvilluar përmes video-konferencës, në të cilën...

Turqi / Futbollistët ndërpresin ndeshjen dhe hanë iftar në fushë

Ndeshja mes Giresunspor dhe Keciorengucu në kategorinë e dytë në Turqi, e luajtur dje,  u ndërpre përkohësisht në minutën e 10-të, në mënyrë që...