E shtunë, 4 Korrik, 2020
26 C
Tirana

Etiketa

marku

‘Plas sherri’ mes Rudinës dhe Markut

Moderatorja dhe aktorja e humorit, Rudina Dembacaj, po e kalon karantinën me partnerin e saj Markun, fëmijët, prindërit dhe mbesën e tij. Dje një lidhje...

“Ditën e parë kisha vetëm djersë”, flet pacienti i prekur nga koronavirusi

Marku, 42 vjeç është një nga pacientët e prekur nga koronavirusi në Shqipëri. Mbrëmjen e sotme ai dha një intervistë telefonike për emisionin “Open” në...

LAJMI I FUNDIT/ ‘Gara për Kryeprokuror’. Kush e kryeson listën

Ashtu siç ishte parashikuar, sot KLP-ja ka nxjerrë renditjen përfundimtare për tre kandidatët që janë në garë për postin e Prokurorit të Përgjithshëm. Në vend...

Manjani i jep goditjen e fortë Ramës e Arta Markut: Prokuroria nuk ka këllqe!

Nisur nga transferimi në Dibër i dosjes 184, ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ironizon hapur drejtësinë shqiptare. Sipas tij, kur bëhet fjalë për kompetencë,...

Video/ Dosja ‘184’, Basha: Marku dhe Prela të ndiqen penalisht, PD me një platformë masash

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha, në një takim për mediat pas takimit me ambasadorin e ri gjerman Peter Zingraf, lëshoi një lum akuzash ndaj...

Dosja ‘184’ i kalon Prokurorisë së Dibrës, LSI paralajmëron Ramën

Në një dalje për mediat, nënkryetari i LSI, Petrit Vasili, ka reaguar pas vendimit të Prokurorisë së Krimeve të Rënda për të shpallur moskompetencë...

Përgjigja e KLP për çështjen Marku, reagon Vasili: Provë e pandëshkueshmërisë

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili ka reaguar pas përgjigjes së kreut të KLP-së, Gent Ibrahimi lidhur me kërkesën e opozitës për...

Marku i pandalshëm edhe në boks, mposht serbin që në raundin e parë

Florian Marku ka debutuar me një fitore fantastike në boks, ndaj serbit Nikola Janicijevic. Luftëtari shqiptar ka mbyllur gjithçka që në raundin e parë,...

Në hapat e McGregor, Marku projekton rikthimin e madh në … boks

Florian Marku është njeriu i momentit në Shqipëri, ai është i pamposhtur në MMA dhe pas çdo fitoreje ka ngritur flamurin kuqezi. Marku ka...

Marku pret zyrtarin e lartë gjerman: Njësi të përbashkëta investigative

Kryeprokurorja Arta Marku ka paralajmëruar krijimin e njësive të përbashkëta investigative me shtetin gjerman. Marku priti sot në një takim zv.presidentin e Zyrës Federale Kriminale...

Të fundit

Peshku i zgjedhjeve në det, listat e deputetëve në zjarr

Nga Alfred Peza Nuk ka stinë tjetër që mund ti shkonte më mirë shprehjes së njohur popullore, me peshqit në det dhe tiganët në zjarr,...

Mbyllja e kufijve/ Manastirliu tregon se kur do ta bëjë BE vlerësimin tjetër

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, ka komentuar vendimin e BE-së për të mos hapur kufijtë me Shqipërinë. E ftuar në emisionin “Java”...

Katër deputetë kosovarë rezultojnë pozitiv me koronavirus

Mediat kosovare raportojnë se katër deputetë të Kuvendit të Kosovës kanë rezultuar pozitiv me koronavirus. Sipas Gazetës Express, bëhet fjalë për 4 deputetë nga radhët...

A mund t’i shtyjë Rama zgjedhjet duke përdorur pandeminë? Përgjigjet Basha

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, shprehet i prerë se zgjedhjet e ardhshme nuk do të shtyhen. I ftuar në emisionin “Zonë e Lirë”, Basha...

Nuk dogjën mandatet/ Basha: Ja çfarë u ofroi Rama deputetëve të opozitës së re

Kreu i PD-së, Lulzim Basha shprehet se shumica prej deputetëve të opozitës së re kanë bërë pazare me kryeministrin Rama. I ftuar në emisionin “Zonë...