E hënë, 24 Janar, 2022
3.5 C
Tirana

Merkel ‘kokë më kokë’ me Ramën sot në Tiranë, rrugët që do bllokohen

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, në prag të largimit të saj nga politika këtë të martë do të zhvillojë një vizitë zyrtare në Tiranë. Vizitën e saj në Shqipëri do e nisë në orën 10:20, dhe i pari që pritet të takojë do të jetë kryeministri Edi Rama. Pritja e kancelares do të nisë në Pallatin e Brigadave, dhe do të përmbyllet me një konferencë të përbashkët mes Ramës dhe Merkel. Më pas do të zhvillohet një takim mes dy delegacioneve në Pallatin e Brigadave, e më tej do të zhvendosen në Tirana Business Park, ku në përfundim pritet që të ketë një konferencë mes kryeministrit Rama dhe kancelares Merkel.

Kjo është hera e dytë që Merkel viziton Tiranën, të dyja herët nën qeverisjen e Edi Ramës. Në kuadër të masave për sigurimin e rendit dhe sigurisë publike gjatë vizitës së kancelares në Tiranë, dhe kryeministrave të Ballkanit Perëndimor, në disa segmente rrugore, për motive sigurie, do të ketë bllokime dhe devijime të lëvizjes së automjeteve; në Rinas-Unaza e Re, Sauk, Rruga e Elbasanit deri tek Pallati i Brigadave.

Me qëllim moskrijimin e mbingarkesës në trafik, nga ora 09:00 deri në orën 13:00 të ditës së sotme, qytetarët të përdorin rrugë alternative për të shkuar në destinacionet e tyre.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   Merr detyrën Arqipeshkvi i ri i Kishës Katolike, politika bëhet bashkë

Recitoi mes dëborës/Meta: Vargjet e mia shqetësuan çunat e “Ballkanit të Hapur”

Kreu i Shtetit, Ilir Meta, është pyetur nga gazetarët sot për recitimin që bëri së fundmi në Korçë, ndërsa në qytetin juglindor kishte nisur...

Meta i përgjigjet “dhëmbë për dhëmbë” Ramës

Pa humbur kohë, presidenti Meta i është përgjigjur thumbave të kryeministrit Rama. Presidenti Ilir Meta i ktheu përgjigje deklaratave të Ramës, se më 6...

“Kreu i FSHF”, Meta: Dënoj çdo ndërhyrje të politikës, që synon shantazhimin!

Ndërsa foli për mediat pas homazheve te shtatorja e Ismail Qemalit, në bulevardin Dëshmorët e Kombit, Kreu i Shtetit, Ilir Meta është prononcuar edhe...

U ekzekutua nga një i mitur për hakmarrje, zbardhet ngjarja e rëndë në Lezhë

Një ngjarje e rëndë ka tronditur Lezhën. Një person është qëlluar për vdekje në fshatin Manati. Bëhet me dije se ka ndërruar jetë Lekë...

Prokuroria nis verifikimet për Dukën/Braçe: Ka shuar historinë e futbollit

Prokuroria e Tiranës ka nisur hetimet për presidentin e FSHF-së, Armand Duka. Prokuroria e Tiranës është në fazën fillestare të hetimit, ku po kryen...