E hënë, 21 Qershor, 2021
32.5 C
Tirana

Etiketa

mali i zi

Mali i Zi: Përshkallëzohet kriza qeveritare për shkak të Srebrenicës

Parlamenti i Malit të Zi miratoi një rezolutë me të cilën dënohet gjenocidi në Srebrenicë dhe shkarkoi ministrin e Drejtësisë, Vladimir Leposaviç, për shkak...

Pse e eliminuan ish-shefin e anti-drogës? Autoritetet: S’dimë si u vra

Autoritetet në Podgoricë ende nuk e dinë si u vra ish-shefi i anti-drogës Rudolf Elezoviç. Pak ditë më parë u raportua nga mediat se...

E kanë vrarë? Të dhëna tronditëse për ish-shefin e policisë së Malit të Zi

Ish-shefi i anti-drogës në Malin e Zi, Rudolf Dofi Elezoviç ka qënë në kërkim prej datës 27 maj, kur u shpall i zhdukur nga...

Mali i Zi/ Zv.Kryeministri Dritan Abazoviç viziton Beogradin në qershor

“Mali i Zi duhet të dërgojë një ambasador të ri në Serbi”, tha Abazoviçi duke shtuar se “ne duhet të provojmë të qetësojmë marrëdhëniet...

Si do të jetë këtë vit sezoni turistik në Shqipëri, Kroaci dhe Malin e Zi

Nga Clare Nuttall “Intellinews” Ekonomitë e varura nga turizmi të Shqipërisë, Kroacisë dhe Malit të Zi, shpresojnë që vera e këtij viti të sjellë sërish...

Nik Gjeloshaj: Mali i Zi diskriminon shqiptarët

Kryetari i komunës së Tuzit në Mal të Zi, Nik Gjeloshaj, thotë se ai ka informuar partnerët ndërkombëtarë të Malit të Zi, duke përfshirë...

Borxhet ndaj Kinës çojnë drejt falimentimit Malin e Zi

Nga Juris Paiders “Modern Diplomacy” Mali i Zi po ndërton autostradën e tij të parë. Por për shkak të skandalit me huanë e madhe që...

Dokumenti misterioz që po përçan Ballkanin dhe minon Evropën

Nga Vesna Pusiç & Sonja Biserko “Eu Observer” Evropa po përndiqet sërish sot nga një fantazmë, ajo e ndarjes. Dhe kjo pasi populistët autoritarë në...

Shkodër/Ndihmë 8 të huajve për kalim të paligjshëm kufiri, pranga 44-vjeçarit

Finalizohet operacioni policor i koduar “Porosia”. Tentoi t’i jepte Nga strukturat e Seksionit për Hetimin e Trafiqeve dhe Narkotikëve në DVP Shkodër, në zbatim të planit...

Mali i Zi lehtëson masat: Si do të lëvizet nga sot

Mali i Zi ka lehtësuar masat për kalimin e kufijve me vendet e tjera. Lajmin e ka bërë të ditur Ministrja e Shëndetësisë, Jellena...

Të fundit

Bie miti: Sipas FBI-së edhe kriptomonedhat janë të identifikueshme

Javën e kaluar, Departamenti amerikan i Drejtësisë, njoftoi se kishte zbuluar dhe konfiskuar pothuajse gati të gjitha bitcoin-et që ishin paguar në formën e...

10 shprehje nga Servantes, që duhet t’i lexojmë të paktën një herë

"Mos u lut kurrë për diçka që ke mundësi ta fitosh". "Të vërtetën tërhiqe sa të duash, ajo kurrë nuk këputet dhe gjithmonë del mbi...

Kosova padit Malin e Zi, kërkon kthimin e 4.500 metrave katrorë në Budva

Ministria e Drejtësisë së Kosovës ka paditur Komunën e Budvës dhe kompaninë “Sunraf Beach Properties”, duke kërkuar kthimin e rreth 4,500 metrave katror pronë...

Dikur garonte si burrë, sot grua, Laurel Hubbard pranohet në Lojërat Olimpike

Laurel Hubbard do të bëhet sportisti i parë transgjinore që do të garojë në Lojërat Olimpike pasi të jetë zgjedhur për ekipin e grave...

Biznesmenit të njohur tentohet t’i digjet lokali, arrestohet “Ujku” në Sarandë

Pas atentatit ndaj biznesmenit të njohur në Sarandë, një person ka tentuar ti digjte lokalin. Policia ka prangosur autorin e njohur me nofkën “Ujku”....