E martë, 26 Tetor, 2021
4.5 C
Tirana

Etiketa

luajnë

Formacionet/ Ja si do luajnë kuqezinjtë

Shqipëria do të zbresë në fushën e lojës sërish me skemën 3-5-2 dhe Edi Reja ka vendosur të luajë nga minuta e parë me...

Skandal në Argjentinë, lojtarët ulen në fushë dhe nuk pranojnë të luajnë (Video)

Skena të pabesueshme nga Argjentina, aty ku futbolli shpesh është çështje “për jetë a vdekje” dhe në kategoritë e ulëta dhuna është e pranishme...

Publikohet traileri, njihuni me filmin ku DiCaprio dhe Brad Pitt luajnë bashkë

Është publikuar sot traileri i filmit të shumëpritur të regjisorit Quentin Tarantino, i cili sjell bashkë në role kryesore dy aktorët më të mëdhenj...

Rregulli interesant i Seedorf: Kush luan atje ta harrojë kombëtaren

Clarence Seedorf vetëm pak ditë më parë ka marrë drejtimin e kombëtares së Kamerunit dhe qëllimi që ka vendosur është ta rikthejë në nivele...

Minorenia u përdhunua dy herë nga burri i hallës, institucionet luajnë ‘e ka kush e ka’

Në datën 8 Maj 2018 emisioni “Stop” transmetoi rastin e abuzimit seksual të një miture nga ana e burrit të hallës, Rezmi Turhani. Por...

VIDEO/Njihuni me qytetin fantazmë, aty ku fëmijët luajnë me kufomat

Qyteti i vjetër i Mosulit, përjetoi përleshjet më të ashpra në luftën kundër ISIS-it. Vetëm një pjesë e familjeve që jetonin këtu dikur, kanë...

Panucci fikson skemën, ja si do të luajnë kuqezinjtë përballë Norvegjisë

Kuqezinjtë janë gati për provën e parë miqësore për vitin 2018. Djemtë e Panuccit kanë kryer seancën e fundit stërvitore dhe idetë e trajnerit...

Euro 2019/Kuqezinjtë e Bushit luajnë “finalen” e parë përballë Sllovakisë

Kombëtarja Shpresa do të përballet ditën e sotme me Sllovakinë, në orën 17:20 në “Selman Stërmasi”. Kuqezinjtë vijnë në këtë sfidë pas dy barazimeve...

Video/ Habit Rama, “detyron” Lindën dhe Zahon të luajnë me top basketbolli

Kryeministri Edi Rama, ka postuar një video në rrjetin e tij social “Facebook”, ku shikohet të jetë në sallën ku luhet basketboll, me gruan...

Paratë për lobim?Gazetari: Partitë po gllabërojnë pasurinë e shqiptarëve

Prej disa ditësh mediat kanë shkruar  në lidhje me përfshirjen e Partisë Demokratike për lobimin në SHBA.  Duke iu referuar revistës amerikanë “Mother Jones”,...

Të fundit

Reagime pas ndalimit të sportistëve të Kosovës nga Serbia

Autoritetet e Serbisë ndaluan në kufi dhe nuk lejuan ekipin përfaqësues të boksit të Kosovës që të marrë pjesë në Kampionatin Botëror të Boksit...

“Ata autobusë prodhojnë kancer, keni 5 ditë kohë”, arrihet dakordësia

Pas shumë ditëve të utobusëve të tejmbushur dhe vonesave të pajustifikuara, sot është arritur dakordësia me operatorët e transportit urban. Kryebashkiaku i Tiranës, Erion...

Derbi gjithnjë përtej futbollit…

Nga: Eduard Zaloshnja Para ca kohësh, zhvillova një sondazh me tifozë e dashamirës të Tironës në lidhje me ndryshimin e emrit zyrtar të klubit (nga...

Vd*kja e turistëve ruse/Prokuroria kërkon ndihmë nga kompanitë e huaja

Lidhur me rastin e vdekjes së mistershme të katër shtetasve rusë, Prokuroria i është drejtuar me një kërkesë një kompanie të huaj, për të...

VIDEO/Semi përplaset me Fifin për shkopin që ajo mban në dorë, shpërthen në lot

Sherri i sajuar ndërmjet Fifit dhe Monikës, ka përshirë lojtarë të tjerë, duke krijuar jo pak polemika tek banorët e shtëpisë së “Big Brother...