E hënë, 6 Korrik, 2020
32 C
Tirana

Etiketa

kursi kembimit

Kursi i këmbimit/ Paundi ‘kërcen’ me gati 1 pikë brenda natës

Kjo e martë ka shënuar një rritje të përgjithshme të valutave të huaja, duke nisur me Euron i cili është blerë sot me 123.4...

Si e nisën javën euro, dollari dhe paundi britanik

Në tregun valutor vendas, dollari amerikan blihet me 110.30 lekë dhe shitet me 111 lekë. Në krahasim me javën e kaluar, dollari ka njohur...

Euro dhe Paundi nuk regjistrojnë luhatje, Dollari pëson rënie

Monedha e Eurozonës nuk ka shfaqur luhatje gjatë ditës së martë, duke qëndruar edhe sot sikurse dje në kuotën e 122.4 lekëve. Edhe Paundi britanik...

Ja çfarë ka ndodhur me monedhat e huaja këtë të enjte

Monedha e Eurozonës nuk ka shënuar asnjë luhatje edhe këtë të enjte, duke qëndruar në kuotën e 122.8 lekëve. Edhe Paundi Britanik vazhdon të qëndrojë...

Paundi dhe Dollari ‘bashkohen’ në rënie të lirë, Euro qëndron statik në kuotën e 121.3 lekëve

Kjo e mërkurë ka shënuar qëndrueshmëri për monedhën e Eurozonës, e cila vazhdon të këmbehet me 121.3 lekë edhe ditën e sotme. Ndërkaq dollari amerikan...

Rënie drastike për Dollarin dhe Paundin. Euro në vlera të qëndrueshme

Monedha e Eurozonës shfaqet e qëndrueshme, duke u këmbyer edhe sot me 121.7 lekë, referuar të dhënave të Credins Bank. Ndërkaq Dollari Amerikan ka...

Kursi këmbimit valutor/ Euro dhe Paundi shfaqin qëndrueshmëri

Monedha e Eurozonës e ka mbyllur javën në vlerën e saj më minimale 122 lekë, duke e frenuar rënien e saj në këto kuota. Edhe...

Kursi i këmbimit valutor/ Monedha e Eurozonës shfaq qëndrueshmëri

Monedha e Eurozonës shfaq më në fund qëndrueshmëri ditën e sotme, duke u këmbyer sërish me 122.5 lekë sikurse ditën e djeshme. Nga ana...

Këmbimi valutor/ Zhvlerësohen monedhat e huaja, Paundi rifiton terren

Monedhat e huaja kanë pësuar luhatje të lehta ne tregun valutor gjatë këtyre dy ditëve, në lidhje me monedhën vendase referuar të dhënave të...

Këmbimi valutor/ Rifiton pikë Dollari amerikan, s’ka luhatje për Euron dhe Sterlinën

Tregu i këmbimit valutor është hapur ditën e mërkurë me një forcim të valutës amerikane kundrejt monedhës vendase, lekut. Referuar të dhënave të “Credins...

Të fundit

Moti për nesër/ Reshje të dobëta në të gjitha qarqet

Sot pasdite (e hënë, dt. 06) dhe nesër (e martë, dt. 07) priten reshje të dobëta në të gjithë qarqet. Në zona të kufizuara të...

Shtimi i rasteve/ Hoti kërkon mobilizimin e komunave për luftimin e pandemisë

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka zhvilluar sot një bashkëbisedim me Asociacionin e Komunave të Kosovës. Gjatë takimit online, Hoti iu prezantoi kryetarëve të komunave...

Rama i implikuar në idenë e shkëmbimit të territoreve Kosovë-Serbi? Meta flet troç

Presidenti Meta shprehu haptazi qëndrimin se është kundër planit për rishikimin e kufirit Kosovë-Serbi. I pyetur mbi deklaratën e ish-këshilltarit të Trump, John Bolton...

Ulet ndjeshëm numri i rasteve të reja me koronavirus në Maqedoninë e Veriut

Maqedonia e Veriut ka regjistruar një rënie të ndjeshme në numrin e rasteve të reja me koronavirus, gjatë 24 orëve të fundit. Sipas mediave vendase,...

Denoncimi i Bashës për bazën ushtarake në Sarandë, Meta tregon hapin që do ndërmarrë

Kreu i Shtetit, Ilir Meta, ka komentuar denoncimin e kreut të PD-së, Lulzim Basha se në sekret të plotë qeveria po u jep oligarkëve...