E diel, 20 Qershor, 2021
29.5 C
Tirana

Manifestime pro-Trump në SHBA: Ndalni numërimin e votave

Tensione të shumta kanë shoqëruar zgjedhjet presidenciale në SHBA si dhe procesin e numërimit të votave.

Mbështetësit e Trump, kanë zhvilluar manifestime dhe kërkojnë ndalimin e procesit të numërimit në Phoenix, Arizona,Detroit dhe Michigan.

Në Phoenix, rreth 200 mbështetës të presidentit protestuan për të tretën ditë rradhazi para qendrës elektorale.

Ata hodhën sllogane si: “Arrestoni punëtorët e qendrave të votimit”, “Edhe katër vjet”, “Ndaloni mashtrimet” dhe “Bëni zgjedhjet përsëri të mëdha”.

Trump ka hedhur akuza për manipulim të votave, dhe tha se Gjykata e Lartë ka shkelur Kushtetutën.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Ozon-Terapia, si aplikohet në trajtimin e hernies diskale

Të ankohesh nga dhimbja e mesit është një nga ankesat më të zakonshme të njeriut. Rreth 80% e Amerikanëve kanë probleme të shpinës të...

Nostalgji futbolli/ Murinjo e cilësoi “më të mirin me të cilin ka punuar”

"Frenk Lampard është një njeri disi ndryshe, jo aq ekstrovert. Ai është profesionisti më i mirë me të cilin kam punuar ndonjëherë. Është...

Krimbat

Nga Edmond Tupe Nuk ka pikë dyshimi se krimbat ei krimit kanë hyrë tashmë thellë në trungun e krupshëm të shtetit shterpë shqiptar duke e...

Filmi “Pa vend” dërgon Kosovën në Kanë. A mund ta fitojë “Palmën e Artë”?

Me shumë pak përkrahje nga institucionet e Kosovës, por me një punë dhe vullnet të madh, filmi “Pa vend”, i regjisorit Samir Karahoda do...

Euro 2020/ Itali-Uells, 18:00, Mançini me rrotacion, Verrati pritet titullar

Dy fitore në Romë rezultuan në kualifikimin e Italisë si dhe zgjatjen e serisë së tyre të fitoreve rradhazi në dhjetë, ndërsa sonte mund...