E martë, 24 Nëntor, 2020
17 C
Tirana

Etiketa

kthjellime

Kthjellime dhe vranësira, si parashikohet moti për sot

Dita nis me kthjellime dhe vranësira të herë pas-hershme, të cilat pësojnë zhvillim duke sjellë shira të izoluar në zonat qendrore dhe jugore. Pasditja...

Kthjellime dhe vranësira, parashikimi i motit për sot

Dita e sotme do të karakterizohet me mot të kthjellët dhe me vranësira të pakta në zonat malore. Këto kushte atmosferike pritet të shoqërojnë të...

Rikthehet moti i kthjellët, rriten temperaturat

Sipas MeteoAlb, në vendin tonë gjatë kësaj paradite moti do të jetë i kthjellët. Moti do të jetë i kthjellët në të gjithë territorin,...

Alternime kthjellimesh dhe vranësira, mësoni si do jetë dita sot

Sipas MeteoAlb, alternime kthjellimesh dhe vranësirash të herë pas-hershme mbizotërojnë motin në vendin tonë gjatë pjesës së parë të ditës. Por pjesa e dytë e...

Mot me diell dhe vranësira të pakta, ja si do variojnë temperaturat për sot

Vendi ynë sot do të karakterizohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash, duke sjellë mot me diell dhe vranësira të pakta. Sipas Meteoalb, sot temperaturat do...

Kthjellime dhe vranësira në të gjithë vendin, si pritet të jetë moti sot

Sot masat ajrore të qëndrueshme do të kushtëzojnë kthjellime në të gjithë vendin tonë, deri në mesditë. Sipas MeteoAlb, pasditja dhe mbrëmja sjellin kalime vranësirash...

Diell dhe rritje temperaturash/ Parashikimi i motit, 21 tetor 2020

Moti në vendin tonë gjatë paradites paraqitet me kthjellime dhe vranësira të lehta, ku më të shpeshta vranësirat do jenë në gjysmën lindore të...

Alternime kthjellimesh dhe vranësirash, parashikimi i motit për sot

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot me diell dhe vranësira të pakta. Sipas Meteoalb, temperaturat do të...

Kthjellime dhe vranësira, parashikimi i motit për sot

Gjatë pjesës së parë të ditës vendi do të mbetet në ndikimin e kthjellimeve dhe vranësirave të lehta në zonat perëndimore, ndërsa vranësira më...

Moti për sot/ Vranësira dhe kthjellime

Sipas MeteoAlb, kthjellime dhe vranësira kalimtare dominojnë kushtet e motit në vendin tonë gjatë paradites, ku më të shpeshta vranësirat do jenë në pjesën...

Të fundit

Video/ UEFA mahnitet me golin e Rei Manajt kundër Bjellorusisë

UEFA i ka bërë jehonë golit të Rei Manajt të shënuar me kombëtaren shqiptare gjatë ndeshjes me Bjelllorusinë, e cila ishte e fundit në...

Nga dollari tek euro: Si i morën emrat e tyre 6 monedhat kryesore të botës

Kur mendoni vërtet mbi to, paratë janë shumë të çuditshme. Kjo është ndoshta arsyeja pse nuk e bëjmë zakonisht këtë gjë. Gjëja e fundit...

Lufta kundër krimit të organizuar e korrupsionit, Kim: SHBA mbështet Shqipërinë

Ambasadorja amerikane në vendin tonë, Yuri Kim ka marrë pjesë në Seminarin e OSBE-së mbi "Adresimin e Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit nëpërmjet Ripërdorimit...

Ndoka: Covid-in do e ‘luftoja’ më mirë se Manastirliu

Për ish-Ministrin e Shëndetësisë, Nard Ndoka, pandemia e Covid-19 në vend nuk është menaxhuar siç duhet. Ai tha se me nje kryeministër si Rama, nuk...

Rritet frikshëm kurba në Itali, 853 viktima nga Covid-19 brenda 24 orëve

Situata epidemiologjike e Covid-19 vijon të jetë kritike në Itali, teksa në 24 orët e fundit janë shënuar 853 viktima. Në vendin fqinj, janë kryer...