E martë, 26 Tetor, 2021
4.5 C
Tirana

Etiketa

krye

Ekzekutimi i policit që ishte në krye të detyrës, nesër ditë zie në Kosovë

Dita e nesërme do jetë ditë zie për Kosovën. Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi vendosi që të shpallë të enjten ditë zie, pas ngjarjes tragjike...

Zuzana Caputova, gruaja e parë në krye të shtetit sllovak

Gruaja e parë që fiton presidencën sllovake, avokate liberale dhe ambjentaliste Zuzana Caputova, një rishtare në politikë por oratore e jashtëzakonshme. Ajo u emërua të...

“U vendose në krye të akademisë së prostatit”, Rudina Hajdari “i përvishet” Gjinushit

Deputetja e dalë nga listat e PD-së Rudina Hajdari ka reaguar ndaj Skënder Gjinushit i cili është kandidat për kreun e Akademisë së Shkencave. “Më...

Kush janë më të pasurit e Shqipërisë? Tiranasit e vlonjatët në krye, të fundit renditen…

Shqiptarët arrijnë të kursejnë, duke lënë mënjanë kënaqësitë e jetës, duke pasur ndihmën e të afërmeve emigrantë, apo dhe duke marrë të ardhura nga aktivitetet informale, që nuk janë të pakta. Të dhënat e Bankës së Shqipërisë bëjnë të ditur, se në fund të tremujorit të parë 2019, individët...

Fillon epoka Reja, italiani zyrtarisht në krye të kuqezinjve: Faleminderit për besimin

Armando Duka ka prezantuar ditën e sotme në ambientet e Federatës Shqiptare të Futbollit trajnerin e ri të kombëtares, Edoardo Reja. Ky i fundit...

Denoncimi/ “Edi Rama zgjedh në krye të Prokurorisë së Përgjithshme djalin e tezes së Ina Ramës”

Këshilli i Lartë i Prokurorisë ditën e sotme ka hapur garën për zgjedhjen e Prokurorit të Përgjithshëm. Ky post aktualisht mbahet nga Prokurorja e...

Protesta, si simboli i një opozite pa krye, në një rrugë pa krye!

ALFRED PEZA/ Fjalimi i Lulzim Bashës tek shkallët e SHQUP-it, në vend që të mbahej në fillim ose në kulmin e protestës, u mbajt...

Ardi Veliu drejt shkarkimit, në krye të Policisë së Shtetit ish-gjenerali i ‘Gërdecit’

Ardi Veliu pritet të largohet së shpejti nga detyra e drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Shtetit. Burime për Politiko.al konfirmojnë se Veliu do...

Tirana i ‘reziston’ Skënderbeut dhe mban Partizanin në krye (Video)

Tirana mban Partizanin në krye të Superiores dhe këtë e bën duke barazuar 1-1 me Skënderbeun në “Selman Stërmasi”, në një prej ndeshjeve më...

Bardhi mbanë në krye Partizanin, Skënderbeu me Bregun nuk i ndahet (Video)

Partizani vazhdon me marshin e fitoreve, pasi ka mposhtur Laçin në “Selman Stërmasi” me rezultatin e ngushtë 1-0. Me këtë fitore “Të kuqtë” qëndrojnë...

Të fundit

Reagime pas ndalimit të sportistëve të Kosovës nga Serbia

Autoritetet e Serbisë ndaluan në kufi dhe nuk lejuan ekipin përfaqësues të boksit të Kosovës që të marrë pjesë në Kampionatin Botëror të Boksit...

“Ata autobusë prodhojnë kancer, keni 5 ditë kohë”, arrihet dakordësia

Pas shumë ditëve të utobusëve të tejmbushur dhe vonesave të pajustifikuara, sot është arritur dakordësia me operatorët e transportit urban. Kryebashkiaku i Tiranës, Erion...

Derbi gjithnjë përtej futbollit…

Nga: Eduard Zaloshnja Para ca kohësh, zhvillova një sondazh me tifozë e dashamirës të Tironës në lidhje me ndryshimin e emrit zyrtar të klubit (nga...

Vd*kja e turistëve ruse/Prokuroria kërkon ndihmë nga kompanitë e huaja

Lidhur me rastin e vdekjes së mistershme të katër shtetasve rusë, Prokuroria i është drejtuar me një kërkesë një kompanie të huaj, për të...

VIDEO/Semi përplaset me Fifin për shkopin që ajo mban në dorë, shpërthen në lot

Sherri i sajuar ndërmjet Fifit dhe Monikës, ka përshirë lojtarë të tjerë, duke krijuar jo pak polemika tek banorët e shtëpisë së “Big Brother...