E shtunë, 8 Maj, 2021
16 C
Tirana

Etiketa

kriza ekonomike

Rriten me 34% bizneset e mbyllura në maj-tetor, më të goditura Vlora e Shkodra

Pasoja që Covid-19 ka sjellë në ekonomi po ndihen më shumë te bizneset e vogla, që po detyrohen të mbyllin aktivitetin. Të dhënat nga Drejtoria...

Basha: Kriza ekonomike sa vjen e thellohet, Rama nuk i dëgjon shqiptarët

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha tha se kriza ekonomike sa vjen dhe bëhet më e thellë. Gjatë konferencës për mediat nga seliu blu, Basha...

Kriza uli përdorimin e overdrafteve dhe kredisë konsumatore

Vlera e overdrafteve të tërhequra prej individëve në banka ka pësuar rënie, pasi ekonomia u prek nga kriza e Covid-19. Të dhënat e Bankës së...

“Nuk është fushë me lule ajo që na pret”, Majlinda Bregu jep paralajmërimin e fortë

Sekretarja e përgjithshme e Këshillit për Bashkëpunimin Rajonal, Majlinda Bregu, thotë se izolimi ka sjellë një rritje të pashmangshme të papunësisë në të gjithë...

Shpërthen eksperti i ekonomisë ndaj Ahmetajt: Thyeni qafën, s’keni mbajtur premtimin

Përplasje të forta janë krijuar mbrëmjen e sotme mes ministrit të Rindërtimit Arben Ahmetaj, dhe ekspertit të ekonomisë Dritan Shano. Teksa po flisnin për krizën...

“S’ka më shpresë”, Manjani lëshon thirrjen e radhës

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka reaguar mbi situatën në të cilën ndodhet vendi. Teksa apelon për zgjim kombëtar, Manjani parashtron disa nga problemet...

Pandemia, rënia më e madhe në sektorët e shërbimeve dhe bujqësisë

Banka e Shqipërisë analizoi se Covid-19 pritet të ketë një ndikim negativ në pothuaj të gjithë sektorët e ekonomisë. Megjithatë, goditja do të jetë...

Sejko: Mos prisni që bankat të mbajnë gjithë koston e krizës

Në mars të këtij viti, Banka e Shqipërisë krijoi kushtet rregullatore që bankat të shtynin këstet e kredive të bizneseve dhe qytetarëve, deri në...

Basha nxjerr fotot: Kriza reflektoi dështimet e Ramës

Kryedemokrati Basha është takuar sot me pronarë të bizneseve të vogla, në këtë situatë pandemie. Me anë të një postimi në Twitter, Basha ka...

“Ka parashikime të frikshme”, Majlinda Bregu zbulon çfarë na pret

Ish-ministrja e Integrimit, Majlinda Bregu, ka shprehur shqetësimin në lidhje me situatën që po jetojmë, pasi kriza ka mbërthyer vendin. Që në krye të statusit...

Të fundit

Amnesty International i rikthen Navalnit statusin e “të burgosurit politik”

Amnesty International të premten i kërkoi falje kritikut të burgosur të Kremlinit, Alexei Navalny për heqjen e statusit të tij si "i burgosur i ndërgjegjes" dhe...

Milani gjen trajnerin e ri, ja kush projektohet në vendin e Piolit

Te Milani mund të ketë një tjetër ndryshim në pankinë pas atij të tetorit të vitit 2019, kur u largua Marko Xhampaolo. Tani radhën mund...

Dosjet/ Ja si CIA i përdorte pëllumbat si spiunë gjatë Luftës së Ftohtë

Dokumentet e de-klasifikuara vitet e fundit të Agjencisë Qendrore të Inteligjencës në SHBA (CIA), tregojnë përdorimin e pëllumbave-spiunë gjatë Luftës së Ftohtë. Në fakt,...

Salianji: Ata që ka Rama sot në lista, i janë lutur Bashës për të qenë në PD

Kandidati fitues për deputet në Korçë nga Partia Demokratika, Ervin Salianji i ka dalë në mbrojtje kryedemokratit Lulzim Basha, teksa theksoi se ai ka...

A bëhen njerëzit më fetarë në kohë krizash?

Nga: Danielle Tumminio Hansen “The Conversation” Feja e organizuar ka qenë në rënie për dekada me radhë në Shtetet e Bashkuara. Por gjatë pandemisë së...