E diel, 28 Nëntor, 2021
12.5 C
Tirana

Merkato/ Zyrtare: Ramos tek PSG-ja, francezët bëhen të frikshëm

PSG ka zyrtarizuar afrimin në ekip të spanjollit Serxho Ramos. Me kohë ishte përfolur dhe madje mediat e kishin kryer si transferim por vetëm paraditen e sotme ka ardhur zyrtarizimi nga klubi kryeqytetas. Serxho Ramos largohet pas rreth 16 viteve nga Reali duke nisur një etapë të re me parizienët që do të kërkojnë me doemos Championsin këtë sezon, trofe që ramos e ka fituar 4 herë me Madridin.

Transferimi i Ramosit vjen pas atyre të Wijnaldum (edhe ky me kosto 0), Hakimit dhe me siguri Donarumës.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Masakrimi i masakrës

Nga: Luçiano Boçi  Kur ndodh një krim, gjëja kryesore që bëjnë autorët është djegia e mjeteve me të cilat kryhet krimi. Pra asgjësohet vetë krimi....

I ndaloi keçapin lojtarëve, kompania nuk ia përton Antonio Kontes

Emërimi i Antonio Kontes në krye të Totenhemit, solli ndryshime në klub. Tekniku i dha një vemendje të veçantë ushqimeve që konsumonin lojtarët, të...

FORMULA 1/ Presidenti ‘tradhton’ Shumakerin: S’është më i miri i historisë

Presidenti i FIA-s i ka befasuar të gjithë, duke mos e kurorëzuar si më të mirin ish-pilotin e tij në kohën e Ferrarit. Zhan...

Skandali me pagesat e UEFA-s, FSHF publikon “provat” e gabuara

Federata Shqiptare e Futbollit ka dalë sot me një tjetër qëndrim zyrtar rreth çështjes së skandalit të shpërndarjes së fondeve të UEFA-s, në mënyrë...

Kreu zbulime që e revolucionarizuan shkencën: Kush ishte Galileo Galilei

Në cilësinë e ”babait” themelues në fushën e fizikës dhe astronomisë, Galileo Galilei është i njohur për kontribute të panumërta në shkencë. Mendimtari italian,...