E martë, 24 Nëntor, 2020
9 C
Tirana

Etiketa

korrupsioni

“Koka e korrupsionit s’janë politikanët”, juristi-Ramës: Kush e la vendin pa Gjykata?

Juristi i njohur Sokol Hazizaj, ka reaguaar ndaj deklaratës së kryeministrit Edi Rama, se, peshkaqenët e korrupsionit në Shqipëri janë gjyqtarët dhe prokurorët e jo...

“Korrupsioni është një problem i madh”, Yuri Kim: SPAK është shpresa jonë, presim më shumë rezultate

Ambasadorja Yuri Kim ka deklaruar se SHBA pret më shumë rezultate në luftën ndaj korrupsionit në Shqipëri. Në fjalën e mbajtur në konferencën e...

“S’do ketë goditje në nivele të larta, nëse s’do goditet brenda drejtësisë”, Rama: Koka e korrupsionit nuk janë politikanët

Kryeministri Edi Rama, në fjalën e mbajtur në konferencën e nivelit të lartë për Luftën ndaj Korrupsionit, tha se Shqipëria është në hapat e...

Basha i shqetësuar, takim me drejtuesit e Urdhërit të Farmacistëve

Kryedemokrati Basha ka qenë i pranishëm sot në një takim me drejtuesit e Urdhërit të Farmacistëve të Shqipërisë, Diana Toma dhe Dëfrim Goma. Basha njofton...

SHBA: Trajtoni korrupsionin në burgje, ndihmojnë rrjetet kriminale të funksionojnë edhe jashtë

Ambasada e SHBA në Tiranë i ka dhuruar drejtorit të burgjeve, Agim Ismaili, kompjutera dhe projektorë, duke e nxitur të vijojë përpara reformat në...

Nuk na duhet një qeveri e re, por një mënyrë e re qeverisjeje

Nga: Mentor Kikia Ne nuk kemi thjeshtë nevojë për të ndryshuar një ekip qeverisës me një tjetër, që supozohet të jetë më i mirë. Dhe...

Shtypi shqiptar si “përmbarues i korrupsionit”

Nga Mero Baze Nuk dua të bëj një listë të gjatë gazetarësh shumë të njohur që kanë lëvizur mes punës së gazetarit dhe asaj të...

“Pandemia në Shqipëri po shkon drejt fundit”/ Ja çfarë paralajmëron Ngjela

Avokati i njohur, Spartak Ngjela është shprehur se pandemia e koronavirusit në Shqipëri po shkon drejt fundit të saj. Përmes një postimi në Facebook, Ngjela...

“Sjellin një të huaj me mjekër”, Preçi: Si po grabiten me ligj pasuritë tona

Nga Anxhela Ferra Investimet e huaja direkte pritet të kenë sërish një tendencë rënëse në vendin tonë. Kjo pasi dy prej projekteve më të mëdha,...

Ngushtohet laku/ Ja 10 ish-ministrat e PD, PS dhe LSI që rrezikojnë të rihetohen

Ngushtohet laku për të korruptuarit. Ndryshe nga sa ndodh në pjesën dërrmuese të vendeve demokratike, në Shqipëri politika shihet si mjet pasurimi. Të gjithë...

Të fundit

Uzuni i shënon Juventusit, shqiptari feston si Ronaldo (Video)

Myrto Uzuni ka befasuar Juventusin duke i dhënë avantazhin skuadrës së tij, Ferencvaros.  Sulmuesi shqiptar ka realizuar në minutën e 19-të të takimit që...

Maqedonia e V. regjistron 15 viktima dhe 1,039 të infektuar me koronavirus

Maqedonia e Veriut ka regjistruar të hënën 15 viktima, 1,039 persona të infektuar dhe 998 të shëruar me Covid-19. Të dhënat e publikuara nga Instituti...

Muka: Vaksina mund të vijë në fund të vitit tjetër në Shqipëri

Shpresat për kurimin nga Covid-19, janë bazuar të gjitha mbi zbulimin e vaksinës. Epidemiologu, Taulant Muka në një intervistë për ''RTV Ora'', ka treguar se...

Nuk mbarojnë telashet për Strakoshën, portieri shqiptar i dyshuar me Covid

Pak ditë më parë, portieri i Lacios, Tomas Strakosha rezultoi negativ me koronavirus dhe ishte gati të bashkohej me skuadrën kryeqytetase, për ndeshjen sotme...

Si funksionon tranzicioni në SHBA, lëvizjet e Biden deri kur të marrë detyrën

Duke filluar nga tani e deri në inaugurimin e tij më 20 janar, Presidenti i zgjedhur Joe Biden do të fillojë të ndërtojë administratën...