E martë, 26 Maj, 2020
18 C
Tirana

Etiketa

koncerti

Konfirmohet data/ Ja kur do të vijë Maluma në Tiranë

Përhapja e koronavirusit në vend çoi në marrjen e shumë masave kufizuese, duke bërë që njerëzit të vetëizolohen në shtëpi, shumë biznese të mbylleshin...

Anulohet koncerti i Maluma-s në Tiranë? Ja ç’thonë organizatorët

Drejtoria e Përgjithshme e Shërbimit të Transportit Rrugor, ka njoftuar anulimin e festimeve për Ditën e Verës në Elbasan, dhe eleminimin e takimeve, trajnimeve...

Maluma vjen në Tiranë, ja sa do të kushtojnë biletat për koncertin

Këngëtari i njohur latin, Maluma do të jetë së shpejti në Tiranë. Ai do të performojë në një koncert LIVE në sheshin "Nënë Tereza",...

Shtyhet koncerti i Capital T

Koncerti i Capital T është shtyrë për në datën 20, dhe shkak është bërë moti i keq. Ndonëse fansat ishin të pritje të koncertit...

13-vjeçarja shqiptare rrëmben zemrat e të pranishmëve në koncertin madhështor në Francë

Erza Muqolli është 13-vjeçarja nga Kosova e cila rrëmbeu zemrën e publikut që kur ishte pjesë e “France’s got talent”, e nga ku i...

VIDEO/“Koncerti im i fundit”, mesazhi i ambasadorit Lu në pritje të 4 Korrikut

Ambasadori amerikan në Tiranë Donald Lu ka organizuar në Pallatin e Brigadave në Tiranë, një pritje-koncert me rastin e 242-vjetorit të Pavarësisë së Shteteve...

Koncerti i Ermal Metës në Tiranë, ‘shpërthen’ pedagogu: Popull dele, idiot dhe derdimen

Ergys Mërtiri,  sociolog dhe gazetar, është revoltuar me qytetarët që kanë marrë pjesë në koncertin e Ermal Metës. Në një shkrim të tijin në Facebook,...

FOTO/Rita Ora koncerti sot në Tiranë, ja çfarë shkruan në Instagram

Sonte pritet të mbahet koncerti i shumëpritur i këngëtares me famë botërore, Rita Ora. Tashmë kanë përfunduar të gjitha përgatitjet, ndërsa po pritet vetëm ardhja...

Koncerti/Ja kur zbret në Tiranë Rita Ora (Video)

Rita Ora dhuroi një spektakël të paharrueshëm në sheshin e Prishtinës vetëm dy muaj më parë. Por, “shota” e muzikës botërore, me sa duket...

Video/Rita Ora zbulon detaje nga koncerti në Kosovë

Kanë kaluar disa ditë që nga performanca e saj në 10-vjetorin e Pavarësisë së Kosovës, e megjithatë duket se Rita Ora është bërë nostalgjike.  Në...

Të fundit

‘Aman sa turp, ma jep atë gjobën e të iki’, konkurrentja e ‘Përputhen’ përplaset me policinë

Në studion e “Shqipëria Live” në Top Channel, ishte e ftuar protagonistja e rubrikës "Përputhen”, Margaret. Modelja ka patur një incident me blutë e...

Kur “Othello” i Shekspirit do të shfaqej për herë të parë në Teatrin Kombëtar

Nga Aurenc Bebja “Paris-presse” ka botuar, të shtunën e 20 dhjetorit 1952, në faqen n°7, një shkrim në lidhje me shfaqjen “Othello” të Shekspirit në...

AKU inspekton 484 biznese, gjobiten 2 prej tyre

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ditën e sotme ka kryer 484 inspektime të bizneseve ushqimore dhe ka gjobitur 2 prej tyre. Raportohet se bizneset e gjobitura...

Meta, Basha e Rama ‘ulen’ së bashku për birra (FOTO)

Bizneset çdo ditë e më shumë po ankohen për pasojat që ka lënë pandemia. Fundjavat janë gjithmonë të bllokuara, duke ndikuar gjithmonë e më...

Turqi/ Politika luan me fatin e mijëra refugjatëve

Turqia i joshi refugjatët në kufirin me Greqinë. Por megjithatë BE-ja mbeti për ta e paarritshme. Tani refugjatët ndodhen sërish të bllokuar në Turqi. Shumë...
WhatsApp KONTAKTO TT