E diel, 22 Maj, 2022
12.5 C
Tirana

Etiketa

kim mehmeti

Pse shqiptarët e Maqedonisë duken më pak se janë?!

Nga: Kim Mehmeti Më në fund u publikuan rezultatet e regjistrimit të popullsisë së Maqedonisë. Dhe, siç pritej, të gjithë janë mosbesues ndaj përqindjeve të shpallura...

Shqipëria jeton epokën e “Diktaturës së Lekut”!

Nga: Kim Mehmeti Nuk dua ti besoj si të vërteta lajmet se të afërmit e Doktorit që donë ta rithemelojë PD-në, i paskan ringjallur gënjeshtrat...

S’u bëmë si e gjithë Evropa, por ajo është duke u bërë edhe më keq seç jemi ne!

Nga: Kim Mehmeti E dëgjuat Përfaqësuesin e Lartë të BE-së për Politikë të Jashtme dhe Siguri, se si aksionin e policisë së Kosovës kundër krimit...

Heronjtë e defaktorizimit dhe të varfërimit të shqiptarëve!

Nga Kim Mehmeti Mediat e Tiranës bëjnë me dije se Shqipëria ka humbur në gjykatën e Arbitrazhit nga shtatë kompani dhe se duhet të paguajë...

Heronjtë e defaktorizimit dhe të varfërimit të shqiptarëve

Nga Kim Mehmeti Mediat e Tiranës bëjnë me dije se Shqipëria ka humbur në gjykatën e Arbitrazhit nga shtatë kompani dhe se duhet të paguajë...

Partizimi i ëndrrave shqiptare

Kim Mehmeti Brinjët e trekëndëshit Tiranë-Prishtinë-Shkup nuk maten me kilometra, por me orët që duhet harxhuar për të arritur nga njëri deri te kulmi tjetër...

Aty ku qeveritarët e hanë shtetin, shtetasit hanë kokën e njëri tjetrit!

Nga Kim Mehmeti Velipoja është e bukur. Dhe si askund tjetër, aty deti frymon shqiptarçe, me frymën e pushuesve të ardhur nga gjitha trojet shqiptare. Por...

Kim Mehmeti: Çmimet u takojnë atyre që na frymëzuan

Kim Mehmeti Në njëfarë mënyre, çmimet dhe shpërblimet që na jepen, kanë për qëllim ta shpaguajnë kohën që kemi harxhuar për të arritur këtu ku...

Listat e zeza të DASHI-it e ‘delet’ e mbikëqyrura nga ‘sigurimsat’ e ‘Rilindjes

Nga Kim Mehmeti Kohët e pas zgjedhjeve parlamentare janë si ato të pas përmbytjeve, e kur uji që tërhiqet, lë pas vetes ose humus që...

Kim Mehmeti u përgjigjet kritikave: Unë jam një, e ata që më shajnë janë shumë

Nga Kim Mehmeti Pagabueshmërinë dhe pafajësinë engjëllore nuk i pranoj: ato u takojnë të tjerëve, e jo mua! Më pyesin shpesh pse nuk u përgjigjem atyre...

Të fundit

Avokatja e Johnny Depp bëhet personazh në internet

Miliona shikues anembanë globit po ndjekin betejën ligjore midis Johnny Depp dhe Amber Heard, dhe ndërsa drama shpaloset, një yll i ri ka dalë...

Lija e majmunit: Koha për t’u shqetësuar apo për ta injoruar?

Deri më tani, lija e majmunëve ishte mjaft e parashikueshme. Shtëpia natyrore e virusit janë kafshët e egra, të cilat në fakt mendohet se...

Anthony Albanese fiton zgjedhjet, zgjidhet kryeministri i Australisë

Anthony Albanese do të bëhet kryeministri i parë i vendit, nga një prejardhje jo anglo-keltike. Një nga politikanët më jetëgjatë të Australisë, ai thotë se...

A u dekonspirua operacioni i SPAK? Gledis Nano paralajmëron goditjet e radhës

Drejtori i Policisë së Shtetit, Gledis Nano, ka konfirmuar se operacioni i SPAK është ende në proces. Teksa është pyetur nëse operacioni "Plumbi i...

Rusia ndalon furnizimin me gaz në Finlandë

Rusia ka konfirmuar mëngjesin e sotëm se ka ndaluar furnizimin me gaz për Finlandën, përshkallëzimi i fundit i një mosmarrëveshjeje për pagesat e energjisë...