E diel, 27 Shtator, 2020
22 C
Tirana

Etiketa

Kili

Kili tronditet nga një tërmet i fuqishëm

Nuk kanë të ndalur tërmetet. Qendra Sizmologjike Evropiane e Mesdheut, njofton se një tërmet i fuqishëm me magnitudë 6.2 të shkallës Rihter është regjistruar...

“Shpërndaj dashuri!” Infermierja që gjeti mënyrën perfekte për të argëtuar pacientët e infektuar

Një infermiere në Kili e quajtur Damaris Silva ka gjetur mënyrën perfekte për të argëtuar pacientët e saj të cilët janë të infektuar me...

Tërmeti me magnitudë 6.8 “shkund” Kilin

Duket se toka nuk po gjen qetësi. Një tërmet i fortë me magnitudë 6.8 rihter ka goditur Kilin. Duke iu referuar Qendrës Sizmologjike Evropiane Mesdhetare,...

“Kili në flakë për Krishtlindje”, digjen 120 shtëpi nga zjarret

Kili po përballet me një situatë të vështirë ditët e fundit. Zjarre masive kanë përfshirë rajone të ndryshme të vendit. Sipas BBC, deri tani...

Meta pret ambasadorin e Kilit:Bashkëpunim për përballimin e fatkeqësive natyrore

Presidenti Ilir Meta zhvilloi sot një takim me ambasadorin e Kilit, Octavio Errazuriz Guillisasti, me rastin e paraqitjes së Letrave Kredenciale. Kreu i shtetit vlerësoi...

VIDEO/ Tërmetet më të mëdha të regjistruara ndonjëherë

Tërmeti më i madh i dokumentuar ndonjëherë në gjithë botën ka ndodhur në 22 maj 1960 pranë Valdivia, në pjesën jugore të shtetit të...

Protesta masive në Kili, mbi 1 milionë qytetarë kërkojnë largimin e presidentit

Vijojnë protestat masive në Kili kundër presidentit Sebastian Pinera. Mbi 1 milionë protestues kanë dalë në rrugët e Santiago si dhe kanë mbushur sheshet...

Tërmet 6.8 ballë në Unazën e Zjarrit

Kili u godit nga një tërmet i fortë i magnitudës 6.8. Tërmeti u ndje në tre rajone të vendit, duke nisur nga kryeqyteti Santiago....

Papa ‘u pret kokat’ peshkopëve që abuzuan me të mitur në Kili

Papa Françesku ka liruar nga detyra dy peshkopë nga Kili për shkak të akuzave që ndërlidhen me abuzim seksual ndaj të miturve. Vatikani lëshoi njoftimin...

Kili si Titaniku, ja videoja që po bën xhiron e botës

Drama e përfaqësueses së Kilit u konsumua në aktin e fundit të fazës eliminatore të grupit amerikano-jugor, nga ku kualifikoheshin katër ekipe për në...

Të fundit

Tiranë/ Makina përplas 10-vjeçaren te bulevardi “Gjergj Fishta”

Një aksident ka ndodhur paraditen e sotme në kryeqytet. Një mjet ka përplasur një fëmijë 10 vjeç, në bulevardin “Gjergj Fishta”. Burime zyrtare njoftojnë se...

“Dielli do të ndriçojë për të gjithë shqiptarët!”, Meta del me mesazhin e fortë (VIDEO)

Në Ditën Ndërkombëtare të Turizmit, Kreu i Shtetit, Ilir Meta thotë se është momenti për të reflektuar mbi domosdoshmërinë për t'i dhënë frymëmarrje këtij...

7 muaj me patentë, 21-vjeçari kapet nga policia duke qarkulluar me shpejtësi të frikshme

Policia Rrugore nuk ndalet me kontrollin e rreptë ndaj të gjithë shoferëve abuziv. Gjatë 5 orëve kontroll me radar e dragera janë pezulluar 22...

Aksident në autostradën Tiranë-Durrës/Përplasen tre makina, plagosen dy persona

Një aksident i rëndë ka ndodhur në autostradën Tiranë-Durrës. Mësohet se në këtë aksident janë përplasur tre mjete dhe për pasojë janë plagosur dy...

Një breshkë e rrallë gjendet në brigjet e Himarës

Një breshkë mjaft e rrallë Caretta Caretta, është gjetur mëngjesin e sotëm në brigjet e Himarës. Ajo ka pësuar dëmtime, si pasojë e përplasjeve...