Politikë

Meta pret ambasadorin e Kilit:Bashkëpunim për përballimin e fatkeqësive natyrore


               Publikuar në : 13:01 - 03/12/19 L M

Presidenti Ilir Meta zhvilloi sot një takim me ambasadorin e Kilit, Octavio Errazuriz Guillisasti, me rastin e paraqitjes së Letrave Kredenciale.

Kreu i shtetit vlerësoi nivelin e mirë të marrëdhënieve ndërmjet dy vendeve, si dhe theksoi nevojën për zgjerimin e mëtejshëm të tyre. Sipas tij, kjo arrihet përmes dialogut politik dhe bashkëpunimit ekonomik e kulturor.

Po ashtu, Meta inkurajoi rritjen e bashkëpunimit ndërmjet dy vendeve për përballimin e fatkeqësive natyrore.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT