E premte, 10 Korrik, 2020
20 C
Tirana

Etiketa

fatkeqesi natyrore

Cilat janë fatkeqësitë natyrore që godasin më shpesh vendin tonë

Parashikimet klimatike afatgjata projektojnë për Shqipërinë një rritje të temperaturës mesatare vjetore me 5°C dhe pakësim të reshjeve me 15% deri në fund të...

Qeveria shqiptare shpall gjendjen e fatkeqësisë natyrore

Qeveria ka vendosur të shpallë gjendjen e fatkeqësisë natyrore, në një kohë kur vendi ynë po përballet me një situatë kaotike të pandemisë COVID-19....

Paloka publikon videon: Tërmeti është fatkeqësi natyrore, por keqqeverisja jo

Nënkryetari i Partisë Demokratike Edi Paloka ka shpërndarë së fundmi në rrjetin social Facebook një video ku shfaqet kryeministri Edi Rama duke folur për rindërtimet...

Meta: Kjo fatkeqësi natyrore dëshmoi solidaritetin mbarëkombëtar

Presidenti Ilir Meta ka reaguar sërish përmes një postimi në rrjetin social Facebook. Kësaj here, Kreu i Shtetit ka publikuar një foto ku shfaqet me...

Meta pret ambasadorin e Kilit:Bashkëpunim për përballimin e fatkeqësive natyrore

Presidenti Ilir Meta zhvilloi sot një takim me ambasadorin e Kilit, Octavio Errazuriz Guillisasti, me rastin e paraqitjes së Letrave Kredenciale. Kreu i shtetit vlerësoi...

Disa “tërmete histerike”, përballë fatkeqësisë natyrore

Nga: Mero Baze Solidariteti i skajshëm ndërkombëtar që po shoqëron valën e tërmeteve në bregdetin shqiptar, është mahnitës dhe lajmi më i mirë pas këtyre...

Të fundit

Po fliste me Princin Charles, punonjësit të supermarketit i bie të fikët (Video)

Mediat britanike së fundmi kanë publikuar një video, ku shfaqet një punonjës supermarketi të cilit i bie të fikët teksa bashkëbisedonte me Princin Charles. Ky...

Paqe ka kur nuk i hidhet benzinë zjarrit politik

Nga Skënder Minxhozi Ilir Meta ka bërë një konstatim të drejtë në orët e fundit. Ka vërejtur se tek ne, përkundër Maqedonisë së Veriut, ka...

A duhej të jepte dorëheqjen Thaçi pas publikimit të aktakuzës? Përgjigjet Haradinaj

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka folur rreth ftesës që Gjykata Speciale i ka çuar presidentit Thaçi, për t’u paraqitur në Hagë. Kujtojmë se Haradinaj...

Durrës/ Përfshihen nga flakët 3 shtëpi të vjetra

Së fundmi, 3 shtëpi të vjetra janë përfshirë nga flakët në lagjen 5 të qytetit të Durrësit. Zjarrfikëset kanë shkuar në vendin e ngjarjes dhe...

Kryeministri 61-vjeçar ndërron jetë pak pas mbledhjes së qeverisë

Kryeministri i Bregut të Fildishtë, Amadou Gon Coulibaly, ka ndërruar jetë sot pak minuta pasi kishte përfunduar një mbledhje të kabinetit qeveritar. Presidenti i vendit,...