E enjte, 28 Janar, 2021
-2 C
Tirana

Etiketa

Kakavije

Sekuestrohen 50 mijë euro të padeklaruara në Kakavijë, procedohet 41-vjeçari

Policia Kufitare në Kakavijë ka goditur një tjetër rast të mosdeklarimit të të hollave në kufi. Gjatë kontrollit të një mjeti tip ‘’Toyota’’, që drejtohej...

Greqia ashpërson masat në Kakavijë, ç’ndodh nëse rezulton me Covid-19

Qeveria greke ashpërson masat në Pikën Kufitare të Kakavijës, për shkak të situatës së Covid-19. Duke filluar nga dita e hënë, personat që do të...

Punonjësit e doganës greke në grevë urie, mbyllet pika kufitare e Kakavijës

Drejtoria e Përgjithshme e Doganave, ka njoftuar se pika doganore e Kakavijës do të jetë e mbyllur për 24 orë. Shkak për këtë, është bërë...

Nesër Pika Kufitare e Kakavijës e mbyllur, ja kush do lejohet të kalojë

Nesër Pika Kufitare e Kakavijës do jetë pjesërisht e mbyllur. Kjo për shkak të grevës së punonjësve të doganës greke. Njoftimi është përcjellë nga...

Një person me Covid-19, Greqia kthen pas autobusin me shqiptarë në Kakavijë

Një autobus tjetër me 20 punëtorë sezonal shqiptar është kthyer pas nga pala greke në pikën kufitare të Kakavijës, pasi njëri prej tyre rezultoi...

Greqia shtrëngon masat si pasojë e virusit, ndryshojnë ‘rregullat’ në Kakavijë

Prej ditës së djeshme e deri në datën 4 dhjetor, nuk lejohet hyrja në Greqi nga pika kufitare e Kapshticës. Kapshtica do të jetë e...

Në rast shkelje, gjobë 5000 euro/ Ministria e Jashtme del me njoftimin e fundit

Ministria e Jashtme ka njoftuar shtyrjen e orarit të kalimit në pikën kufitare të Kakavijës. Orari do të jetë nga ora 07:00 - 23:00,...

Greqia shtrëngon masat, mbyll pikën kufitare të Kapshticës

Nga nesër, Greqia pritet që të mbyllë pikën e kalimit kufitar të Kapshticës. Kjo masë vjen në kushtet kur në vendin tonë, janë shtuar...

Kakavijë: Drejt Greqisë me 20 mijë euro të fshehura në çantë, procedohet 50-vjeçari

Një 50-vjeçar është proceduar penalisht pasi gjatë kontrollit në kamioni më të cilin do shkonte në Greqi nga pika kufitare e Kakavijës, i janë...

“Jemi të shërbimeve sekrete greke”, 2 persona refuzojnë të bëjnë testin e Cov*d në Kakavijë

Dy shtetas grekë nga Athina janë arrestuar në Kakavijë nga Policia Greke pasi kanë refuzuar të kryejnë testin pranë autoriteteve shëndetësore greke. Dy grekët...

Të fundit

Video/ Triumf me “poker”, Berisha nuk i ndal dot sulmet e Juventusit

Juventusi është kualifikuar në gjysmëfinale të Kupës së Italisë, teksa ka mposhtur 4-0, Spalin, ku luan portieri i Kombëtares, Etrit Berisha. Bardhezinjtë e nisën me...

Sondazhi: 53% e vlerësojnë pozitivisht menaxhimin e pandemisë nga qeveria

Sondazhi i ''Report Tv'' dhe institutit italian Piepoli, ka vlerësuar vullnetin e shqiptarëve ndaj qeverisjes së kryeministrit Edi Rama. Të pyetur për menaxhimin e situatës...

Brataj: Vaksina anti-co*id na mbron 28 ditë pasi e kemi marrë

Drejtuesi i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj, ka folur në emisionin “Opinion” në lidhje me efektet e vaksinës anti-COVID në vendin tonë. Teksa iu referua rastit...

Balla: Koalicioni me Metën, domosdoshmëri për të rrëzuar Berishën

Kreu i grupit parlamentar të PS-së Taulant Balla tha se vrasjet e 21 janarit janë kryer në gjakftohtësi dhe nga dy persona, një prej...

Balla tregon planin B të Berishës për 21 janarin

Kreu i Grupit Parlamentar të PS-së, Taulant Balla, komentoi protestën e 21 janarit të vitit 2011, ku humbën jetën 4 protestues. I ftuar në Real...