E mërkurë, 21 Tetor, 2020
8 C
Tirana

Etiketa

Kadri Veseli

E trishtë/ Baton Haxhiu humb njeriun e tij më të shtrenjtë

Gazetari i njohur, Baton Haxhiu, ka humbur njeriun e tij më të shtrenjtë, nënën. Lajmi bëhet i ditur nga kreu i PDK-së, Kadri Veseli. Ky...

U infektua para pak ditësh, Veseli tregon për gjendjen e tij shëndetësore

Kreu i PDK-së, Kadri Veseli, bën me dije se është në gjendje të mirë shëndetësore dhe deri në shërim të plotë do të qëndrojë...

I infektuar me koronavirus? Kadri Veseli shuan heshtjen

Kadri Veseli ka reaguar për herë të parë, pas lajmeve që qarkulluan në media se ishte infektuar me koronavirus. Kreu i PDK-së, Kadri Veseli, njofton...

‘Politika’ në Kosovë drejt karantinës, Kadri Veseli del pozitiv

Koronavirusi ka infektuar mjaft personalitete nga radhët e politikës në Kosovë. Kreu i PDK-së, Kadri Veseli, ka rezultuar pozitiv në testin për koronavirus. Sakaq, vetë...

“Takim vëllazëror me kryeministrin Rama”, Veseli publikon foton

Në kuadër të vizitës së tij dyditore në Kosovë, kryeministri Rama ka zhvilluar një takim edhe me kryetarin e PDK-së, Kadri Veselin. Veseli e ka...

“Do e fitojnë këtë sfidë”, Meta reagon sërish për çështjen e Thaçit dhe Veselit

Presidenti Ilir Meta ka reaguar sërish lidhur me aktakuzën e Gjykatës së Hagës ndaj presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe Kadri Veselit. Këta të fundit...

Hashim Thaçi mbërrin në Shqipëri, ja çfarë paralajmëron për të dielën

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka marrë fluturimin nga Austria dhe ka zbritur në Rinas. Lajmin e ka përcjellë vetë ai nëpërmjet një postimi...

Akuzat ndaj Thaçit/ Shkëlqim Hajdari iu bën thirrjen e fortë politikanëve shqiptarë

Ditën e djeshme, Zyra e Prokurorit të Specializuar ka dorëzuar një aktakuzë ndaj Presidentit të Kosovës Hashim Thaçi dhe Kreut të PDK-së, Kadri Veseli. Në...

“Ka 21 vite që akuzohen si individë me 2 koka”, fjalimi i fortë i Ramës për Thaçin e Veselin

Në fjalën e mbajtur në Kuvend për akuzat për krime lufte ndaj Hashim Thaçit dhe Kadri Veselit, kryeministri Rama i konsideroi si imagjinare akuzat...

Rama: Akuzat ndaj Thaçit e Veselit baltosin Shqiptarinë

Kryeministri Rama sikundër edhe paralajmëroi në Twitter, ka reaguar me një fjalim në Kuvend për Hashim Thaçin dhe Kadri Veselin. Prokuroria e Hagës ka...

Të fundit

Diplomati zbulon detajet: Ministri grek është me origjinë shqiptare

Ish-drejtori i Drejtorisë së Çështjeve Juridike e Konsullore, Ksenofon Kristafi ka folur lidhur me ministrin e Jashtëm grek, Nikos Dendias. Në një prononcim për “Open”,...

Arjan Çani: Dendias me origjinë nga Vunoi i Shqipërisë, kushëri me Ramën

Moderatori Arjan Çani ka hedhur disa hipoteza lidhur me kryeministrin Edi Rama dhe kryediplomatin Nikos Dendias, duke pohuar se të dy janë të afërm...

‘Deti’, Hajdari: S’ka zgjidhje tjetër përveç Hagës

Për kufirin detar mes Shqipërisë dhe Greqisë do të vendosë Gjykata e Hagës. Vendimi në fjalë u mor sot në takimin që zhvilloi ministri...

A mbetet Partia Socialiste caku i fundit i Metës?!

Nga: Ben Andoni Do jetë e vështirë për presidentin Ilir Meta të bëjë diçka, të lartësisë së egos së vet, me mbarimin e mandatit si...

Pezullon punësimet e portalit, lë nxënësit me aftësi të kufizuar pa mësim

Në kundërshtim me ligjin, pezullon punësimin për mësuesit ndihmës edhe pse këta të fundit i vendos portali “Mësues për Shqipërinë”. Jonida Jonuzi e cila ankohet...