E diel, 29 Mars, 2020
14 C
Tirana

Etiketa

jashtë vendit

I zuri koronavirusi jashtë vendit/Rama: Po bëjmë një plan bashkë me Metën për t’i kthyer

Kryeministri Edi Rama po zhvillon biseda telefonike me qytetarët të cilët kanë shprehur shqetësimet e tyre në platformën e qeverisë “shqipëriaqëduam.al”. Një nga shqetësimet e...

“Rikthimi i shqiptarëve të bllokuar jashtë”/Meta: Plani do të jetë gati në ditët në vijim

Presidenti Ilir Meta zbuloi më herët ditën e sotme, se një nga çështjet e diskutuara në mbledhjen e Këshillit të Sigurisë, ishte edhe ajo...

Si përfitohet KEMPI, hiqet pagesa nëse qëndron më shumë se 3 muaj jashtë vendit

Hyjnë në fuqi, kriteret e reja të vlerësimit të dosjeve për pagesat e paaftësisë. Shqyrtimi për përfitim të pagesës së paaftësisë do të kryhet...

ISSH: Si mund të përfitojnë pension shqiptarët që jetojnë jashtë vendit

Emigrantët shqiptarë që jetojnë jashtë vendit, por që kanë punuar me kontribute në Shqipëri, mund të përfitojnë pension, edhe pse nuk i kanë plotësuar...

Pa para për pushime/ Flasin qytetarët: Si do ta kalojmë verën (VIDEO)

Nga Anxhela Ferra Në këto ditë të nxehta, kur temperaturat janë duke kapur vlerat maksimale, shumë e gjejnë “shpëtimin” në plazh apo pishina. Edhe pse...

Aktori Bujar Kapexhiu: Më 30 qershor do pengoj votimet, s’dua të dal më jashtë vendit

Aktori dhe karikaturisti i njohur, Bujar Kapexhiu ka ironizuar paralajmërimet e kryeministrit Edi Rama, sipas të cilit kush kryen krime zgjedhore më 30 qershor...

Shpenzime rekord jashtë vendit, “fluturojnë” 1.4 miliardë euro nga Shqipëria

Ndërsa 2018-a mund të konsiderohet si viti më i mirë për turizmin në Shqipëri, ku të huajt “zbuluan” vendin e shqiponjave, vetë shqiptarët kanë...

Të fundit

Nga e hëna ju duhet leje për të dalë në pazar, çfarë duhet të dini për të

Duke filluar që nga dita e nesërme, hyn në fuqi “leja e daljes” e njoftuar nga kryeministri Rama pak ditë më parë. Kjo leje është...

Shqiponja fluturon krenare në qiellin e Evropës

Nga Klodian Tomorri Dërgimi i mjekëve në Bergamo mund të jetë gjesti më i vlefshëm humanitar që ka bërë ndonjëherë Shqipëria. Kam lexuar sot thuajse të...

U përjashtua nga skuadra, ish-lojtari i Barcelonës padit klubin në FIFA

Ish-futbollisti i Arsenal dhe Barcelonës Alex Song, i cili ishte shok skuadre te Sion me Ermir Lenjanin ka paditur klubin zviceran në FIFA. Kamerunasi së...

Vidhnin banesat me dhunë në Kavajë, pranga dy të rinjve

Policia ka arrestuar ditën e sotme dy të rinj nga Kavaja, pasi kryenin grabitje me dhunë. Në pranga kanë përfunduar një 28-vjeçar edhe një 41-vjeçar....

Ronaldo thyen karantinimin, merr fëmijët së bashku me bashkëshorten dhe dalin shëtitje

Si shumë të tjetër edhe Cristiano Ronaldo qëndron i izoluar në shtëpinë e tij, për shkak të përhapjes së Koronavirusit. Megjithatë duket se edhe sulmuesi...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT